Kawasaki Versys 650 (2008)

Vlastník Frankie
Vloženo 10.2.2015
Aktualizováno 22.2.2016

Vloženo: 22.05.2015, Uskutečněno: 05.05.2015, Zhlédnuto: 2x

Prvním svezení na jarním studeném a kluzkém asfaltu nedávalo důvod ke stížnostem a zdálo se, že brzdy jsou dostačující. Leč poněkud radostněji (rozuměj stylem jakoprase plyn/brzdy) pojatá vyjížďka na Bečovské zatáčky (místní vědí) a následné srovnání s Raptorkem ukázalo, že brzdy mají v sobě ještě velké rezervy. Protože loni na XTčku se po výměně gumových hadic za opletené markantně svýšil brzdný účinek i zlepšil pocit z brždění, rozhodl jsem se na Versyse také pro výměnu brzdovách hadic. Podle hesla "jet to může, ale brzdit musí" jsem hadice objednal a pustil se do toho. Hadice jsou pojaté stejně jako originál, to znamená, že vedou od pumpy k brzdiči a odsud přes blatník k druhému. Montáž byla rychlá bezproblémová, jen odvzdušnění zabralo trochu víc času (nebo spíš kapaliny).
Očekávané zlepšení se ale nedostavilo. Pocit je už méně gumový, ale ohledně brzdného účinku je vše při starém. Buď by to chtělo ještě lepší destičky anebo jsem narazil na konstrukční strop těchto brzdičů. Samozřejmě, že motorka brzdí dostatečně vzhledem k účelu k jakému byla postavena a většině lidí to bude stačit. Já mám ale možnost srovnání a 15 let stará zlatá Bremba na Cagivě Raptor mají i přes své stáří stále navrch.

• Prodloužení léta

Koncem září jsem vyrazil na krátkou, zato intenzivní "závodní dovolenou" do Itálie, do tepla za sluníčkem, prodloužit si léto a za co nejméně času toho stihnout co nejvíc. Konkrétně na ostrov Elba a do Toskánska. Nebudu

Typ: Dovolená
    Vloženo: 23.11.2015
    Uskutečněno: 25.09.2015
  • Dovolená Balkán 2015

S Versysem jsem absolvoval cca 3700km výlet na Balkán a musím říct, že spokojenost, motorka se osvědčila. Pohodlná sedačka, dojezd přes 300km na nádrž, v rozumných rychlostech moc nefouká, skvělý motor, obratný a univerz

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.06.2015
    Uskutečněno: 12.06.2015
  • nové gumy

Přední guma byla sice ještě dobrá, ale vzadu už nic moc a tak jsem se rozhodl dát novou celou sadu, hlavně s ohledem na blížící se dovolenou na Balkán. Původně jsem uvažoval o lehce terénních gumách, ale nakonec jsem zji

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.05.2015