Yamaha XJ 600 (1995)

Vlastník Destroyer
Vloženo 9.2.2015
Aktualizováno 27.4.2016

môj prvý japonec, motorka ktorá bola synonymum pre nekazivosť. verím že pri minimálnych nákladoch jazdí dodnes

První dojmy - našiel som ju na predaj po tom ako stála 2 roky pod prístreškom, zub času sa ne jej laku podpísal nevylešteným dojmom, neprihlásená, dovezená z Belgicka, ani poriadne nenaštartovala - proste láska na prvý pohľad

Doplňky na motorce - kufre z BMW (cca 80-te roky)

Po presedlaní z Jawy 350 639 na Yamahu XJ 600 som ani neveril že je moja. Prihlasoval som ju týždeň pred bakalárskymi štátnicami. bola to motorka ktorá ma očarila svojím výkonom, vzhľadom, proste všetkým keď človek presadne z triapoly na japonca. Samozrejme že som čoskoro objavil jej limity - mäkký podvozok, jazda terénom takmer nemožná (vyžadovalo to silné nervy), mäkší rám sa prejavil pri ostrejšej jazde
avšak jej výhody: spotreba 3,8-4,2 l/100km (jawa zjedla 5,5 :D ), jediná vec ktorá mi za celý čas odišla bol náhon tachometra - lanko mi odišlo 2x.
Motorku som vlastnil 3 roky a pocestoval 25 000km, jazdil som s ohľadom na rozpočet študenta najmä po Slovensku a Čechách. Prvý väčší trip, Balkán (Srbsko, Čierna Hora, Chorvátsko /a tie diaľničné prechody cez Maďarsko/) som uskutočnil hneď ako som doštudoval z peňazí ktoré mi venovala rodina za úspešne zvládnutých 5 rokov štúdia. Šetrná motorka servisom a spotrebou bola vynikajúcou voľbou pre študenta.

PetrER
PetrER napsal 09.02.15 v 19:01 10b.

Tak jsem se tu nějak zamotal..už to nejde smazat..takže čest zdravím ešte jednou.

PetrER
PetrER napsal 09.02.15 v 18:58

Babička a jak jezdí dálky Tu spotřebu nechápu, ale dávam 10.