renocar_unor

Honda NX 650 Dominator (1991)

Vlastník Juro77
Vloženo 27.1.2015
Aktualizováno 6.1.2016

Honda typicky jednobuch 650.Blbu vzdorna japoska motorka z predkrizovej doby ked bol dostatok zeleza a poctiveho matrosu na motorke standard.

Motorka koupena od BB- moto - prepis mal pekne vymysleny - on ako predavac mi po vyplateni dal motorku a zmluvu; peniaze ostali unho na predajni a vyplatil ich predavajucemu az ked prisiel z kopiou tp.vedeneho na mna ; takze prepis prebehol rychlo a bez krcov.

První dojmy - prve dojmy nie su dulezite motorka sa ukaze az neskôr ako prvou ci druhou jazdou.Ale po čz 180t o bol rozdiel.Treba ju zo zaciatku skrotit ako kona.Ked so ju pozical bratovi co nesedel na nicom len na mopede tak ho pekne postrasila :))) prisiel po pol hodine roztraseny ako po prvom sexe (z medvedom)

Motorku bych doporučil pro - pre hocikoho co sa chce povozit okolo komina na vyvetranie hlavy.Idealna na 1 dnove vylety.

Doplňky na motorce - s motorkou som kupil sirsie a vysie riaditka z ktorych mi trpli ruky tak s5 na origo ktore su ako pre mna usite.

Mam ju už tretiu sezonu a až teraz sa to da posudit.Je to jednoducha strojovna bez zaludnosti.Za tie 3 roky som najazdil 25000 tisic km bez vecsich starosti naozaj ma nikdy nenechala na ceste. Raz som zadrel zadne lozisko v kolese a to hrdinsky dotiahla domov po svojich cca25 km.
Vymenil som zatial :
-spojku hned po kupe .bola pripalena.
-loziska zadneho kolesa
-loziska riadenia
-žiarovku parkovacieho svetla
-2 sady gum conti a teraz mitas09 aj dalsie budu 09ky
-prerusovaci kondenzator na smerovky.

Olej menim pravidelne + filter.
Spotreba je od 4;8 do 5;5l/ 100.
Motorka sa citi najlepsie v garazi ale ked ju zobudim tak po okreskach. Je to pre nu asi najlepsie ked sa menia otacky a motor pracuje v celom rozsahu.Cestoval som aj po dialnici no drzat ten motor na 130 ke niekolko hodin je trapenie a nepacilo sa mi to aj ked moto. to zvlada. Cestovat sa na nej da aj dalej treba mat zo sebou brufen) a ide to.Sedlo sa po 150 km meni na mučiaren.Problem su aj stupačky pri mojej vyske 188cm ked si obujem motoboty tak mam nohy neprijemne skrčené chcelo by ich posunut aspon 5 cm dole.Maximalku som odskušal a u mna je 155 na tach.

Junior88
Junior88 napsal 23.05.16 v 14:07 10b.

NÁDHERA Asi to psychicky nevydržím a budu muset začít šetřit na další stroj... Pak mi ale stoprocentně hrábne a budu chtít i Afriku Ať to jezdí
TOKYO JAPAN FOREVER

drspilmann
drspilmann napsal 19.12.15 v 12:19 10b.

fajn enduro, Cz 180 Roland som tiez mal