Honda XR 250R (2003)

Vlastník Jindra650
Vloženo 15.1.2015
Aktualizováno 15.1.2015

Nejlepší věci zpravidla přicházejí bez velkého plánování a o to víc si je člověk užije. Tak to i bylo s cestou na Sri Lanku na přelomu roku 2014/2015 a jízdou na endurku XR250.

První dojmy - Endurko na drapákách s výkonem nad kterým v Evropě každý ohrne nos, ale které přitom vyjede i s bagáží skoro všechno ...pokud tedy zrovna nemá nějaké ty masařky z chabé údržby a sešlosti stářím :-)

Když padlo na rozhodování, na čem pojedem, enduro byla jasná volba. Jednak mám samé silničáky, destinace slibovala trochu toho terénku a pak už se mi nějak začalo z dob jawek(resp. houmkrosů) po terénu stýskat.

Vybral jsem tedy XR250R, co vypadalo vcelku slušně. Časem se ale ukázalo, že to nebyla šťastná volba toho konkrétního kusu. Nedostatek výkonu nebyl jen vinou zaolejovaného vzduchového filtru od oleje vyházeného do airboxu. Jinak ale motorka vrčela a držela, podvozek neodmlouval a nechal si dost líbit. Nové obutí vzadu a sjetý předek, oboje "GoldenBoy" "Made in Korea" po krátkém osahání překvapilo jak adhezí na silnici, kde se dalo klopit skoro až na hranu, tak v terénu a nepamatuju si, že by mi kdy ustřelil zadek nebo předek a to i při brzdění, což opravdu nechápu vzhledem ke stavu gumy.

Celkově na mě XR250R udělalo dojem. Mít ho v dobrém stavu, tak na lítání bohatě stačí, je lehké téměř jako moje CBX125. Což mi přijde daleko praktičtější, než se tahat se 600kou, samozřejmě je to subjektivní názor člověka co má 70kg. Na silnici jsme sice jeli tak nejvíc 90kmh při předjíždění, ale dovedu si představit kratší přejezdy i v našem provozu, i když převodovka je samozřejmě terénní, ne silniční.

glassmon
glassmon napsal 16.01.15 v 09:28 10b.

super výběr, taky mám radši lehčí motorky, jelikož vážím 50 Kg.

p.epanica
p.epanica napsal 15.01.15 v 21:45 10b.

Pěkný výlet ...