Jawa 350/634 (1974)

Vlastník SalvatorPRO
Vloženo 8.1.2015
Aktualizováno 13.3.2015

Koupena 5.1.2014 je to jeden z prvních typů 634 nemá ještě poloautomat a motor má typ 633, bohužel nemá původní světlo (Jawa Californian), ale má světlo z novější verze (konopnice) a chybí chromované bočnice opět tam jsou z novějšího modelu.

ČZ 250/471: Sháněl jsem dvouválcový dvoutakt. Nejdříve jsem byl rozhodnutý pro ČZ 250/471, ale moc jich není. Proto padla volba na Jawu 350/639 sice se mě tolik nelíbila ale dá se koupit za přijatelné peníze. Přitom hledání 350/639 jsem narazil na 634.

První dojmy - Libí se mi hrozně zvuk dvouvalcového dvoutaktu a to hlavně Jawy 350 nebo ČZ 250. Ze začátku mě vadila její váha, ale celkem rychle jsem si zvyknul.

Motorku jsem koupil 5.1. takže zatím zkušenosti s motorkou nemám žádné. Stav celkem dobrý, musím vyřešit nevracející se řadičku do prostřední polohy (zřejmě mě čeká výměna pružinek) a spojka prokluzuje takže výměna za novou. Další závada pravý teleskop je zvohnutý proto je kolo tak nakřivo, taky budu muset vyměnit ložiska v předním snad i v zadním kole protože to s motorkou hrozně háže a nerozumim proč někdo vybrousil typ karburátoru vyražený na víčku plovákové komory, snad je to karburátor který tam patří, zkusím ověřit aspoň šířku difuzoru a čísla trysek. Milý poznatek, motorka má ještě motor typ 633, takže nemá poloautomat a přední dvouklíčovou brzdu a je to vyrobený kus číslo 645.

SalvatorPRO napsal 18.04.15 v 13:39

jo to chce

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 18.04.15 v 09:53 10b.

pekna, chce to original lak, dat na nadrz orig. chromove plechy a bude delat radost.

SalvatorPRO napsal 02.04.15 v 17:42

SalvatorPRO napsal 11.03.15 v 14:14

Děkuji

GeorgeK
GeorgeK napsal 10.03.15 v 21:58

pořídil jsi pěknou mašinu. Přeju ať se ti podaří ji dát do kupy, bude ti sloužit dlouho