Ducati Hypermotard 800 SP (2014)

Vlastník dadic
Vloženo 4.1.2015
Aktualizováno 11.8.2021

Dizajnová pecka s 100% porciou zábavy, no proste Ducati.

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč)

Husqvarna Nuda 900R: Nepadla mi do oka
KTM 690 Duke R: Pekná motorka, ale chcel niečo silnejšieho a aj o jeden dva piesty viacej.
MV Agusta Brutale 800: Zvažoval som Rivale(nieje v databáze) predajca ducati ma ukecal, že hyproš je ten pravý.

První dojmy - SP verzia je od základného modelu trochu vyššia, takže ja so svojimi 175 cm som prvýkrát na ňu vyliezol s neistotou a s komentárom to je koza, ale po pár kilometroch: to je supeeer koza.

Motorku bych doporučil pro - Keďže elektroniku je možné nastaviť ľubovoľne, tak je to ideálna motorka pre začiatočníka, (výkon a reakciu plynu na minimum 70 koní, aktivovať ABS, kontrolu trakcie na maximum) a je z nej baránok. Na druhej strane (výkon a reakciu plynu na maximum 110 koní, ABS a kontrolu trakcie vypnúť) a je z nej super hračka pre skúseného jazdca na vyblbnutie.

Doplňky na motorce - Továrensky výfuk je nuda, no ona to podľa zvuku nebola ducati. Takže prvý stupeň tunningu koncovka od SC project. Teraz už to je ducati.

K motorke som sa dostal asi v polovici sezóny tak so stihol nalietať cca 2 000 km. Motorka ma perfektný podvozok, ktorý je továrensky nastavený trošku tvrdšie, takže na rozbitejších cestách to je dosťˇ cítiťˇ, ale na druhú stranu dáva perfektnú spätnú odozvu.
Motor s výkonom 110 koní úplne postačuje. Čo ma na dvoj valec prekvapilo, tak jazda v meste je plynulá a bez nutnosti používať spojku pri pomalej jazde. Čo sa týka výkonu tak je možnosť výberu z 3 palivových máp a kontrola trakcie taktiež v niekoľkých stupňoch. Spotreba cca 6 litrov.
Brzdy nemám k ním žiadne výhrady plus je tam bonus ABS v troch režimoch.
Displej dobre čitateľný až na jeden nedostatok a to je absencia ukazateľa zaradenej rýchlosti. Podľa môjho názoru je to asi najväčší nedostatok motorky.
Úložný priestor to nemá žiadny, pardon pod sedlom je kapsička asi na tri kľúče.

S motorkou sa dá ísť do každého terén ale je určená na asfalt. Ale nie je problém s ňou dôjsť niekam do lesa na chatu, alebo k rybníku na rybačku.
Kľukaté cesty, na to je určená, pravá, ľavá, pravá, ľavá a stále dookola.
Ideálna rýchlosť okolo 120 km/h. Potom do tých 160 sa to ešte dá a nad 160 je to boj.
Nie je to motorka na presuny po diaľnici a na dlhšie cestovanie, max do 200 km/ deň.

Som rád, že ju mám v garáži.

deluxa
deluxa napsal 29.03.18 v 10:29 10b.

ak potrebujes na takuto motorku ukazateľ zaradenej rýchlosti tak sedis na tej nespravnej motorke :D

Martyp
Martyp napsal 10.06.15 v 09:54 10b.

Pecka!A ten lauf, je mrda!V SC dělaj fakt pěkný věcičky!

DoktorARO
DoktorARO napsal 15.04.15 v 08:34

ten vyfuck je hustokruty

DoktorARO
DoktorARO napsal 15.04.15 v 07:15 10b.

ten vyfuck je hustokruty

Bundes
Bundes napsal 02.02.15 v 14:10 10b.

Ten výfuk je parádní