Kawasaki KX 80 (1992)

Vlastník EnduroKulda73
Vloženo 27.12.2014
Aktualizováno 27.12.2014

Je to moje třetí motorka,na začátek mi přišla dost těžká ale už se to změnilo.Když se o ni budete starat,odmění vás ;)

Motorka koupena od kluka z velicovek - Vychvaloval to,ale skutečnost byla jiná.

První dojmy - 23 kw s tím dělá divy,jde hnedka na prdel,co čekat po číně :D Koupena za 13 tisíc,na první pohled v dobrém stavu,po rozborce totální katastrofa. Je už dlouho v repasi,snad bude co nejdřív hotová..nemůžu se dočkatmám ji tři roky,a vůbec sem si na ni nesed.

Motorku bych doporučil pro - Kluky 12-15.Pro začátek s motokrosem,ale ani pokročilí jí neporhdne.

Doplňky na motorce - Začíná se s nimi,bude toho dost.Komaxit na ráfky,stčey blástry určitě a mnoho dalšího

Fotky nejsou aktuální,kompletní redakci udělám po zimě..wow to bude :)
Neočekávaně dlouhá cesta kawy :
Motorku sem koupil 31.12.2012,tedy už ji budu mít tři roky a jezdil sem max.2 měsíce.
Když sme ji přivezli,byl sem nadšením bez sebe,i když sem nedosáhl ani na zem.Následující týden po koupi,sem se naučil teprv řadit.S tím sem si už stihnul lehnout i na záda.Za 1 a plnej heft :D
Další dva měsíce sem ji poznával,bál sem se dát 4.Pak sme jeli konečně na trať,kde se začali ukazovat nedostatky..Zadní tlumič tekl,ten netlumil to se houpalo,několikrát mě to tam i vykoplo ze sedla.Další týden nešla nakopnou,ani nehlesla.Hákly sme přívěs a jeli k doktorovi,ten o týden později volá.Přidřenej motor a mnoho dalšího.Oprava zhruba 8 tisíc.Poté motorka zhruba půl roku stála.Nakonec se jelo pro jiný motor,který si taky dlouho pobyl ve skříňi.Po dalším čase se motorka začala rozebírat (23.10 2013) Tlumič byl ko,motor též a o dalších věcech ani nemluvě.Udělal se nikasil píst Vertex atd.Motor byl namontován o letních prázdninách (konec srpna).Chytla na poprvé,ale moc radosti náhle potopil smutek.Motor chrastil jak když myši běhaj v kredenci.Měsíc poté,byl namontován druhý neoriginální motor.Byl tam za půl hodinky.už se mi nechtělo věřit,že to pojede.Ale to se ovšem nestalo,měl sem chuť už do toho praštit.Na motoru nešla spojka a převodovka.Avšak výkon byl snad vyšší než u originálního.
Co nyní ? Probíhala repase ostatních dílů.Do tohoto motoru byla koupena nová spokka,to taky nepomohlo..Děda na to neměl čas,tak v listopadu šel originál motor,aby se na něm komplet vše udělalo.Motor okamžitě rozebral,ale dát ho dohromady už nebyl čas
No mohl bych tu být dlouho,po zimě až slavnostně dokončim repasi,vše popíšu v deníku.
A závěr motorka prošla třemi servisi,4x vyndáván motor z rámu.Motorka je mi už dosti malá,ale za rok bude muset jít z domu,musím VŠE dohnat.!!Ale má to také jedno + mnoho sem se toho naučil,a už nepujde do servisu.
A když to už tak dlouho trvá,tak ji prvotřídně mazlím.Sám sem zvědav na výsledek
Po zimě čekujte deník ;)

Wildaja
Wildaja napsal 02.11.15 v 15:53

Já myslím, že vrátí . Poctivá práce jde poznat i v této době, kdy se šidí kde co .
A navíc jsi sám sebe posunul natolik, že nepotřebuješ servis. Což v budoucnu jistě nejednou oceníš .

EnduroKulda73
EnduroKulda73 napsal 02.11.15 v 14:31

Wildaja:moc děkuju za okomentování deníku i motorky.Napsala jsi to výstižně přesné tak jak to bylo.
Dělal jsem na ní od začátku roku 2014.Dva roky usilovné práci a místo věnování se škole jsem vždy šel dělat na kawince .I když pravda v ježdění jsem trochu ztratil,ale doufám,že to doženuju a kawinka mi oplatí co sem do ní vložil.

Wildaja
Wildaja napsal 02.11.15 v 07:02 10b.

Obdivuji tvoji výdrž a snahu vydržet se šťourat v útrobách tohoto stroje místo blbnutí někde na tratích i za cenu toho, že za rok půjde třeba z domu. Posbíral jsi neocenitelné zkušenosti ... a Ty je na 100% využiješ. Držím pěsti i nadále .

rybíz5
rybíz5 napsal 19.03.15 v 19:47 10b.

Teda klobouk dolů,10B

EnduroKulda73