Dněpr K-750 (1959)

Vlastník Benďa77
Vloženo 26.12.2014
Aktualizováno 1.5.2016

Klasický ruský ingot Sice se o těchle motorkách říká že čas strávený za řídítky je úměrný času strávenému v dílně ale šel jsem do toho

První dojmy - Koupil jsem ji jako moto po "starší renovaci" :-) A prakticky celou ji musel zrenovovat Go motoru, převodovky, zadního převodu, komplet novou elektriku atd. Po opravě zatím najeto necelých 500km a krom dovymezení zadního převodu a jednoho odletovaného káblu v dynamu bez problémů.

Tyhle motorky mě hodně chytly, mám doma jednoho Dněpra MT-11 se sajdou a zatoužil jsem ještě po něčem skladnějším Byl trošku boj si zvykat zpět na sólo motorku (hlavně manipulace v garáži, stavění na stojan - moto nemá klasický boční- atd) ale je to fajn moct si vybrat s čím se projedu
Chytá na "drc" zahřátá i za studena, byl trošku boj doladit karburátory tak aby táhly oba válce jak mají ale zadařilo se. Moto má suprovní zátah od spodu, perfektní zvuk, slabší přední brzda (nedonutil jsem ji víc než aby aspoň zpomalovala). Pérování je díky přední kyvce neskutečně komfortní a moto celkem solidně sedí. Není to motorka na nějaké divočení ale je s ní super pohodová jízda. Na moto jsem si nainstaloval na boky muniční bedny které se k motorce (aspoň podle mě) skvěle hodí. Není to sice na nějakou extrémní bagáž ale na pár nesmyslů a nějaký vercajk co sebou vozím to v pohodě stačí.

Tak jsem dodělal k zelené bestii sajdu

petriktn
petriktn napsal 16.01.17 v 15:35 10b.

nadherny stroj, nech sluzi

Lys
Lys napsal 18.12.16 v 10:22 10b.

Bařislav
Bařislav napsal 28.12.14 v 16:41 10b.

Opravdová krasavice přeju at slouží a mnoho km v sedle

Milan1963
Milan1963 napsal 27.12.14 v 12:42 10b.

Hezký ruský stroj. Přeju další stovky bezporuchových kilometrů.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 26.12.14 v 21:46 10b.

Parádní železo přeji pohodu v sedle