renocar_unor

Jawa 650 Style (2015)

Vlastník hrnous
Vloženo 24.12.2014
Aktualizováno 10.5.2015

Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí

Vloženo: 11.03.2015, Uskutečněno: 11.03.2015, Zhlédnuto: 9x

Je to tu, dneska došla guma, odborník nazouvač ji s láskou a citem obul, aby nebyl nikde žádný škrábaneček a pak už jenom hodinka napětí. Vytáhnout kyvku, nasadit všechny vyrobené rozpěrky, řešící problém axiální vůle kyvky, nasadit pokovený a obrobený čep. Všechno sedlo podle zkoušek a simulací.. takže to vypadalo slibně.. No a následovalo co ? To nejzajmavější, nasazení samotného kola na své místo, nasypání potřebného počtu milimetrových distanček tak, aby všechno na milimetr sedělo..
Stal se zázrak, všechno nakonec sedí, maximální mezera kolo-řetěz u pneumatiky o šíři 160 fyzicky vyšla na 16mm, což je krásné. Vzhledem k zatížení šíleně vyrobené gumy mezi rozetou a středem kola, tvořící silentblok jsem zvolil ještě jednu úpravu, kterou jsem životnost prodloužil a ubral 4mm, tím sme reálně na 12mm což je i tak naprosto krásné. Vyjmečně su sám na sebe hrdý. Stálo to kopu peněz, času, kontaktů, ale není nad to, když se celá taková akce podaří.

Na závěr bych snad ještě vzpomenul na ty, kteří mne od celé akce odrazovali, že to nemá šanci vyjít, když o kus menší guma se tam prakticky nevejde. A že se tam maximálně vleze ráfek 4.25 a já šílenec tam chci nakonec dat pětku, která se aktuálně montuje na Sportarda 660. No nevyšlo jim to :) Snad se báli, aby někdo neměl něco lepšího, než oni :)

A na závěr po závěru bych poděkoval těm, kteří ochotně pomohli v změření startovacích rozměrů pro celý projekt, jmenovitě Jura-Bizon, Drátik a ještě jednomu členu Jawa650 komunity, ale zaboha si nevzpomenu na jméno.. no doplním :)

hrnous (-3) napsal 31.03.2015 v 15:25

To je tajemství šéfkuchaře. Snad jen, že oficálně existuje kombinace 4.25*17 s pneu 150/70

martins (0) napsal 31.03.2015 v 15:24

To vypadá dobře. Jak jsi to vyřešil s TP a jinou velikostí?

jordis (0) napsal 11.03.2015 v 22:21

Hezká práce

• Dobří holubi se vracejí

... byl název jistého filmu.. No na tom nefučí. Podstatné je, že se ExStylka vrátila, odjela s fungl novým budíkem, který se aktuálně montuje na řadu 660 Vintage. Co vy na to ?

Vloženo: 16.07.2017
    Uskutečněno: 16.07.2017
  • Je pryč

Den se se dnem sešel a stylka má nového pána. Jednoho dne jsem prostě dostal nápad, že i když jsem nad všemi úpravami stylky strávil tolik času, peněz a osobních kontaktů, je třeba se posunout výš. Vyšší level už je jeno

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.08.2015
    Uskutečněno: 20.08.2015
  • Pancéřovka zadního kola

Dneska došla nová brzdová hadice na zadní kolo. Problém původní hadice byl nesprávný úhel banja, které je na brzdové pumpě a její krátká déla - po rovinkách dobré, ale endurovložky těžce nesla. Takže je delší a echt. Výr

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.05.2015