Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník -MP-
Vloženo 19.12.2014
Aktualizováno 13.4.2024

Úložnej prostor na lékárničku a jiné kraviny

Vloženo: 07.01.2015, Uskutečněno: 07.01.2015, Stav tachometru: 43600 km, Zhlédnuto: 14x

Protože úložný prostory na nějaký drobnosti ( lékárnička , třeba lepení , opravná sada na lanka ... ) TA 600 nemá vymejšlel jsem kam to uložit , abych to nemusel mít v kufru . Narazil jsem v jedné prodejně s elektrosoučástkama na takovou černou plastovou škatulku , za nějakých 29 Kč , a zjistil že pasuje přesně pod plotnu origo nosiče ( mezi plotnu a zadní blatník ) . Dál jsem v garáži našel takový dva plechový profily , už ani nevím na co jsem je měl , a tak jsem vytvořil úložnej prostor pod plotnou . Na víčko krabičky jsem přidělal kus 10 mm plexiskla ( plexi jsem použil protože jsem neměl potřebnej kus hliníku , nebo něčeho kovovýho , do čeho bych vyřezal aspoň 5 mm závitu . Až něco vhodnýho najdu , tak to možná , možná ... předělám ) v němž je závit M6 ( nechtělo se mě do toho pilovat nějakej žlábek na vložení šestky matičky , a 10 mm závitu , i když v plexiskle je dostatečnejch - vlastní zkušenost ) . A pak už jen dva šrouby M6 s imbusovou hlavou , kousek gumové hadičky - ta drží šroub v tom profilu že nevypadne když je to vyšroubovaný , a při dotahování se trochu zmáčkne a funguje tak jako "pérovka" .

ThomsonMotorson (108) napsal 15.10.2015 v 20:44

Jen zírám

Bikerr3979 (0) napsal 12.02.2015 v 20:11

Že jsem nedržel hubu.Měj se fajn

-MP- (9) napsal 12.02.2015 v 19:39

Jj , flasku na padáky . Samozřejmě to mám .

Bikerr3979 (0) napsal 12.02.2015 v 19:29

Faktem je že pokud jedeš někam dál a ve dvou tak je dobrej každej centimetr místa a proč vozit spray na řetěz v kufru s plavkama.Ještě se mi líbil nápad s pitím.Kluci si na dlouhý cesty montují držák na pití na padací rám.Je to velmi praktické.Vím podle bráchy.Zkus dát petku do kufru.

-MP- (9) napsal 12.02.2015 v 19:25

Klidně bych to dokázal na tu čtvrt hodinu natáhnout , ale je to otázka maximálně dvou minut .

Bikerr3979 (0) napsal 12.02.2015 v 19:13

Nápad dobrý ale jak do ní vlezeš když potřebuješ?Předpokládám že ji vždy musíš odšroubovat takže když bude policajt chtít kontrolovat lekárnu a ty vytáhneš vercajk nasadíš rukavice a řekneš mu vydržte prosím vás tak čtvrt hodiny tak tě radši pustí a máš klid že?

JirkaMetal (1) napsal 08.01.2015 v 12:58

Dobrej nápad,nenech si to zkazit poznámkama ,že by kdyby každý se může ukázat co dovede a na co příjde, kritizovat umí každý no ni

-MP- (9) napsal 08.01.2015 v 11:20

Na nářadí má TA600 vlastní kastlík - zamykatelnej . Je vidět na poslední foto ( vlevo mezi blinkrem a pneu , je na něm nápis HONDA ) . Ale to je tak na to základní nářadí .
A pokud někdo vozí lékarničku pod sedlem , nemá ji k dosahu taky "okamžitě" .

chstepan (3) napsal 08.01.2015 v 09:14

.. nápad super, provedení už trošku horší
.. udělej do krabičky zespoda alespoň ve dvou protilehlých rozích malou dírku, jinak tam budeš mít v dešti pěkný akvárium ... otvírání = demontáž - na nářadí atd. je to OK, ale lékárnička by měla být okamžitě k dosahu .. a to nejen kvůli policajtům

-MP- (9) napsal 08.01.2015 v 08:07

Plexi jsem použil protože jsem neměl potřebnej kus hliníku , nebo něčeho kovovýho , do čeho bych vyřezal aspoň 5 mm závitu . Až něco vhodnýho najdu , tak to možná , možná ... předělám .
Bez demontáže to nejde otevřít . Aby to neotvíral nikdo komu je ho..o do toho co v tom je . A když budou chtít PČR ukázat při kontrole lékárničku , tak ty maximálně dvě minuty počkaj .

Rebel83 (43) napsal 07.01.2015 v 18:52

Užití plexiskla nechápu Otevřít bez demontáže to nejde že?

Jardas444 (10) napsal 07.01.2015 v 15:40

Šikovně udělaný a umístěný,dobrý nápad

• Focení 115 000 km

Fár fotek - asfalt, polňačky, voda

Vloženo: 14.08.2021
    Uskutečněno: 14.08.2021
  • Na začátku sedmýho roku...109 tkm

Tak s tou vránou budu lítat už sedmou sezónu. No a proč ne. Je jí devětadvacet let, nalítáno má cca 110 000 km a furt dobrý... Není důvod měnit. Proč se zbavovat něčeho co funguje, nedělá problémy a pokud dostane tu zákl

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2021
    Uskutečněno: 09.04.2021
  • 100 000 km

Letos se daří. Co se ježdění týká. Sice se jen tak odrážím od hranic jak koule po kulečníkovým stole, ale nějak mi to nevadí, poznávám a navštěvuji místa kam by se letos díky covidu nepodíval, protože bych coural nejspíš

Typ: Reportáž
    Vloženo: 31.08.2020