Yamaha DT 125 R (2006)

Vlastník Suzaničfido
Vloženo 8.12.2014
Aktualizováno 10.1.2015

Moje bývalá yamaha dt 125 re, laďák Gianneli, přetrysklej karbec, poladěná přívěra, větší píst.

Yamaha XT 125R: jediný snad kladný bod je že to nežere.. :) ale když se vezme za plyn nic to nedělá
Yamaha WR 125R: To samý jako nahoře a velkej mínus pořizovací cena.. :/

První dojmy - Na tutu motorku jsem přesednul z peugeot jetforce 50c-tech 2T, takže rozdíl jak hovado, koupil jsem ji když měla najeto 20500km, zavřenou v origo stavu, takže jsem nějak neměl strach že by se to mohlo začít srát

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtěj začít na motorce co jede :)

Doplňky na motorce - Komplet laďák Giannelli, ProTaper Řidítka + gripy, Donuts yamaha, píst 57,00, tryska v karbeci

Přivezly jsme ji s tátou na začátku května v roce 2012, chvíli jsem se s ní jezdit učil, spíš trénovat rozjezdy, ovládat ji v zatáčkách apod., po měsíci jsem kupoval nový pneu MICHELIN SIRAC ve předu 80/90/21 , vzadu 110/80/18, (pneu vydrželo celý 2 roky než se prodala a ještě tam byl vzorek 50%) :DD
Časem jak jsem se začal rozjíždět tak jsem se snažil najít na internetu jak se to otevírá aby mi to zkrátka vzalo dech, našel jsem spousty rad, typů a triku, jak Déto vyšperkovat aby mělo 28PS, bohužel na to nebyli finance :D :(, S jistotou mohu říct že jsem se spokojil s Panem Giannelim, to byl 1. krok o 5PS navíc, bylo to neuvěřitelně znát, koupila se tryska 230 (origo 210) , větší tryska kvuli vyfuku, aby se nepropalil píst, kuchnul se airbos (ze shora vyndat ,,šnorchl,,) o 20%lepší zvuk i tah od spoda a konečně poladit přívěru, chvilku trvalo než jsme na to přišli ale nakonec byl výsledek na letištní dráze v Líních u Nové vsi Já(DT125re) Vs kámoš Octavia 1,9TDI čip na 130PS, do 110Km/h neměl šanci, pak pochopitelně ujel :), s nosem nahoře jsem začal jezdit víc a víc až jsem ji ani neohřával což se mi po krátké chvíli vymstilo, a dt se začalo SRÁT, začalo to tím,že jsme celý den jezdili na dráze kousek od domova, samozřejmě horka jako krava a dt skoro vařilo, jenže vlivem tepla a tření praskly lanka na přívěře a motorka netahla, s hrůzou jsem dojel domu a s tatou jsme sundali válec, (nevěděli jsme že by to mohla být přívěra), píst byl ok, tak jsme to složili a nedali jsme tam nový těsnění, protože jsem prostě chtěl jezdit... no fajn.. lanka se opravili a ja druhy den měl jet do školy, ujel jsem 8km a rozlítal se mi píst, do ted nevím jestli to bylo vodou, která se dostala do válce, nebo jestli jsme si nevšimli že byl načatej.. nevím. začalo se řešit že by to chtělo udělat komplet at to drží, spekulovaly jsme a nakonec udělali jen výbrus s pístem ( Muj děda dělá na mašině na brusce na kulato tak výbrus nebyl problem), udělalo se to , složilo koupil jsem nejdražší píst co jsem našel a šel to zkusit... najel jsem 5km a ZADŘENO!, zapomněl jsem připojit oilmaster a bylo vymalováno, všechno se udělalo znovu a já jezdil dalších půl roku v pohodě, ovšem jednu věc jsem nevyměnil (ložisko na píst. čep) , to samozřejmě prasklo a nalítalo to uplně všude, přes zimu teda komplet GO motor i rám (ložiska v kolech + gufera + v kyvce , udělané přední vidle, stříklej rám a komponenty, nová řetězovka, blastry acerbis, řidítka Protaper SevenEight, gripy protaper a donuty yamaha, na jaře zajetá 3000km a prodána :)
Tim vším chci říct a vzkázat všem klukům co jsou takový jako jsem byl já ! Radši týden POŘÁDNĚ SERVISOVAT a ta motorka vám to vrátí :) Jak vy k ní tak ONA k VÁM ! :)

pavlyss
pavlyss napsal 07.02.15 v 19:48

Parádní Détko Aneb za kraviny se platí

Suzaničfido
Suzaničfido napsal 09.12.14 v 15:25

Děkuju :) poučil :) asi by se každej poučil kdyby do toho nasypal stejně nako já novu mam od května DRZ400sm :)

TommyPchalek
TommyPchalek napsal 09.12.14 v 00:00

Pěknej stroj A přesně jak říkáš Snad ses z toho poučil Zvlášť u 2T to je hooodně zrádný
No nic, snad slouží někomu jinému stejně dobře jako tobě A na jaře přeju spoustu šťastnejch KM v sedle nový potvory