Honda NX 500 Dominator (1990)

Vlastník Czendura
Vloženo 4.12.2014
Aktualizováno 24.7.2016

Moje první motorka aneb na starém kole se naučíš nejlépe jezdit. Již není už ve stáji.

ČZ 180/487: Časem by mi prý nestačila (výkon).
BMW F 650 GS Dakar: Cena...
Suzuki DR 650: Verzi rs, také cena...
Yamaha XTZ 660 Tenere: důvod neuveden
Kawasaki KLE 500: Svezl jsem se na bratrově Kawě, ale nebylo to ono...

První dojmy - Celkovým provedením se mi motorka velmi líbila, vlastně z mnou uvažovaných mi příjde více ,,cross" . No, líbila, byla sice hódně zanedbaná předchozím majitelem, ale i přesto jsem v té špíně a v ,,známce punku" viděl ten stroj, který mi jednoduše sedl. (Známka punku=něco chybí,nefunguje nebo je něco jinak :-D ) . No což, 1.kauf, příště budu moudřejší ;-) .

Motorku bych doporučil pro - člověka, který jezdí na pohodu. Moto vhodná na obyč silnici i polňačky, po dálnici je to pruda. Já jsem na něm začínal, klidně bych doporučil i začátečníkovi ;-) .

Doplňky na motorce - Byl k tomu kufr Givi, akorát na helmu pro spolujezdce.

Jak to bylo?...
Po motorce jsem toužil již od 9.třídy, jenže z toho nějak sešlo. Takže až ke svým dvacetinám jsem si udělal řidičák A18 s omezením do 35 kW. Bod zlomu, proč vlastně jsem uchvácen cestovníma endurama nebo funbikama, nastal během jízd v autoškole na Hondě CBF 500. Motorka pěkná, ale já jsem dlouhý jak týden bez peněz (190 cm) a na ty naše nic-moc silnice? Moc tvrdý podvozek. Když jsem se projel na ségřiným BMW gs f 650 Dakar po blízké panelové cestě, tak jsem věděl, co chci. Potřeboval jsem tedy vysoký a na všech površích pohodlný stroj. Nejsem blázen co lítá 300 z místa. Takže volba jasná - cestovní endurko .

Něco o ní...
Motku mám už cca 7 měsíců a najel jsem s ní 3000 km. Během toho jsem jel po rozbitých silnicích, poli-polních cestách, v noci, do kopce až na Ještěd a ve všem si dařila dobře. Mě ten výkon vyhovuje i když je to jen 500. Po dálnici rozumně těch 120 km/h by šlo. Spotřeba pod 3 l ?! Ještě žádný spolujezdec si nestěžoval, takže je i pohodlná. Blástry chyběj-uvítal bych je.

Co se týče údržby...
Nejsem automechanik, ale hrozný je přístup ke svíčce, dolévání oleje nic moc, kontrola oleje je dosti zvláštní.

Na závěr...
Tak není nejmladší, je starší než já , takže zub času se na ní citelně podepsal. Známý, když jí viděl, tak mi povídal ať s ní jezdím jen okolo 20 km, jenže já jsem s ní ujel 3000 km kolem ČR. Pokud mi to finance a nervy dovolí, tak se jí budu snažit sám dát do richtigu.

kaiserschmarren
kaiserschmarren napsal 18.01.22 v 14:54 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 07.12.14 v 16:20 10b.

Ať dobře slouží ...

Radek2107
Radek2107 napsal 06.12.14 v 06:16 10b.

Udělal jsi na ní velký kus práce, je na tom o 100% lépe, než když jsme jí dovezli.