Moto Guzzi Griso 1200 8V (2014)

Vlastník marko2
Vloženo 26.11.2014
Aktualizováno 27.11.2014

Láska na první pohled! Po třech naháčích (Bandit 600, Kawa Z1000, Fazer1000) jsem hledal něco hodně jiného než běžnÉ Japonce.

První dojmy - Po předchozích nakedech a čtyřválech, najednou hodně nízká, těžká, manipulace v nulové rychlosti děsivá. Jak jsem tušil - chtělo to čas. První dvouvál v životě pod zadkem od začátku neskutečně adrenalinový, zezačátku klepec, s otáčkami se vyhlazuje do sametu.

Motorku bych doporučil pro - Pro staré plesnivky jako já :-))) které ocení dokonalé zpracování, překrásné linie, pohodovou jízdu (kdykoli je potřeba, umí sebou velmi slušně hodit).

Doplňky na motorce - Štítek Luigi Stucchi.
Držák kufru Luigi Stucchi, kufr Givi.
Padací rámy kolem hlav motoru.
V listopadu doplňky: páky (Titax), blinkry, hefty, závaží, zpětná zrcadla, nádržka na brzdovku (vše Rizoma).

Sezóna 2014 - najeto cca 3500km.

Zvykl jsem si (skoro) dokonce na blbě umístěný přepínač blinkrů, který nejde ovládat jen pohbyem palce, ale je potřeba posunout celou ruku.

Manipulace tak jiná, že jsem s ní při třetí jízdě na křižovatce (ve stoje) fláknul. I po skoro 4000km pořád ne úplně bez problémů (možná pro menší lidi je to příjemnější).

Naopak jízda neskutečně dokonalá, jedno, jestli na 1. nebo 3. třídě. 110 koní a 110 krouťák s tím kusem poctivého železa dokážou pořádně pohnout, řazení vlastně ani není moc potřeba, sem tam pro zábavu ...

(A co je pro mě překvapivé: Čím víc jí dávám za uši, tím je nižší spotřeba!)

pkKun
pkKun napsal 15.05.18 v 21:24 10b.

Pěkná, nebude to jednoduché loučení

seikos
seikos napsal 28.02.15 v 18:30

Ta spotreba pod zatizenim je dana palivovou mapou. Da se to nastavit. Budto to kolem 4000 otacek a cca 30%+ plynu uzasne pojede, nebo to pojede jen velmi dobre, ale s nizsi spotrebou

luc20
luc20 napsal 16.12.14 v 14:34

Kdybych si teď kupoval motorku, přesně vím, jaká by to měla být a jak vypadat. Jako tahle... Rád bych se na ní jednou svezl a zjistil ty generační rozdíly mezi mojí první OHC čtyřventilovou Guzzi, a aktuálním Grískem...

dzarmil
dzarmil napsal 13.12.14 v 15:55 10b.

Určitě srdcová záležitost tahle "italka" a myslím i jedna z nejhezčích motorek této doby.Griso má úžasnej podvozek,na kterým se jízda stává požitkem,takže,jak jinak přeju radost z jízdy

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 03.12.14 v 23:05

Krásnej rebel moje tajná láska,ale v garáži o tom nemluvím