renocar_unor

Cagiva Canyon 500 (2000)

Vlastník CagivaRider
Vloženo 26.11.2014
Aktualizováno 10.5.2017

Italka od které vás bude každý odrazovat. Uvidíme jestli mají pravdu.

BMW F 650 GS Dakar: V inzerci jen starší kousky
Aprilia Pegaso 650 Trail: důvod neuveden
Aprilia Dorsoduro 750: Neměl jsem na ni :)

První dojmy - Sympatické enduro, na svou dobu si myslím že mělo nadčasový design. Relativně lehké a ovladatelné. Výkonově to není žádná hitparáda ale je s ní sranda. Chválím zrcátka ve kterých je i něco vidět. Naopak mínus bych dal konstrukci zadních svodů vedou tak blbě že řetěz o ně klepe až vydře díru. Další mínus je dostupnost dílů a špatně řešená volnoběžka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, pro holky, nebo prostě jako motorka do města a pro pohodové cestování.

Po přesedlání ze skůtru jsem chtěl něco univerzálního do města i na výlet kolem komína. Nechtěl jsem žádnou velkou mrchu typu 1200GS ( ale možná i na ni jednou dojde :)

První dojmy? Po nasednutí vše padne do ruky, sedlo celkem pohodlné. Solídní zvuk se standartními laufy.

Motor: Rotax, rachot a vibrace. Pověstné problémy s volnoběžkou se mi zatím vyhýbají. Údajně jsou způsobené tím že motor nemá dekompresor, tímpádem se po vypnutí klíčku protočí motor zpět přes startér a ten se postupně ničí a ničí.. Údajně novější modely od r.2000 měly nějakou spojku které to řešila. Nevím co je na tom pravdy.. Co se týká spotřeby, při normální jízdě okolo 5.5l ale není problém se dostat o dost výše, níže je problém:)

Tlumiče celkem v pohodě, ale nenastavitelné. Na mírný offroad se dají ale hard enduro to není. Ochrana před větrem tak do 120, pak už je to nesnesitelné.

Servis: Dostupnost náhradních dílů, prakticky už nic kromě běžných věcí jako svíčka, filtry, brzd nelze sehnat. Motor se nedával do jiných modelů, takže něco na něj sehnat je nemožné. Pokud máte vadný startér tak to je konečná, je nesehnatelný. Volnoběžka se dá řešit dílem od KTM za slušných 3-4500Kč. Kapotáže nesehnatelné, jedině inzerce, bazary apod.

Havoc
Havoc napsal 02.08.17 v 22:23

Kdo z nás může říct, že jeho mašina naháněla dinosaury ?

Havoc
Havoc napsal 02.08.17 v 22:19 10b.

Moc krásný stroj. Italky jsou prostě pro lidi se lvím srdcem
Jen taková zajímavost - Canyon si zahrál i v Jurském Parku

Vydrik
Vydrik napsal 15.06.16 v 16:50 10b.

Pekna, at slouží. Jinak volnobezka z KTM 1800,- . Za 4500 byla origo. A stejnej motor ma i Cagiva River. 10b za odvahu...

matejpertlik
matejpertlik napsal 16.01.15 v 20:16

Pěkná, startér jsem řešil repasí za 500 Kč. Ať to jezdí v novém roce!

Milan1963
Milan1963 napsal 27.11.14 v 12:51 10b.

Nejsou díly ? Nevadí. K mojí Jawě 650 taky ne. Vždycky se to nějak zařídí a nahradí. Jinak hezká motorka, 10 bodů.