Kawasaki ER 5 (2004)

Vlastník vlkapavel
Vloženo 24.11.2014
Aktualizováno 24.11.2014

Kawasaki er 5 - super motorka, vhodná především pro začátečníky jako jsem já. Za rok 2014 jsme spolu odkroutili přez 3 tis. km. V příští sezoně dáme snad aspon dvakrát tolik.

První dojmy - Motorka hodně odpustí začátečníkům a méně zkušeným jezdcům. Mě toho odpustila už dost. Odměnou ji buď to, že hrubostí kterých se na ní dopouštím je méně a méně. Jednou věcí co mi na ní nevyhovuje je nepohodlí při delších trasách. Do sta kilometrů naprosto v pohodě, ale od těch 150 km a víc se na ní člověk trochu trápí. Zesednutí po 300 km je jako vstup do ráje - ale jen trochu kulhavej. Ale když si člověk vybere naháče tak si nesmí moc stěžovat. Myslím si že to bude motocykl který mi pomůže otevřít oči v mé motocyklové budoucnosti.

Stroj vhodný pro začátečníky. Vyhlédl jsem si ho už v roce 2002 na "Motocykl 2002" v praze.
Jízdní vlastnosti mi vyhovují - nemám moc zkušeností s jinými stroji tak nemohu moc posuzovat. Vadí mi jen líná zadní brzda, ta je opravdu jalová.
Během zimní pauzy dostane pravidelný servis a novou řetězovou sadu. Před začátkem jara musím sehnat držák kufru a kufr - takže jestli někdo máte starší, klidně se ozvěte.