Honda CB 600F Hornet (2005)

Vlastník patt_01
Vloženo 18.11.2014
Aktualizováno 24.9.2015

Hezká, lehká, svižná, přesná :)

První dojmy - Nic se nekvedlá, neteče z toho olej, nebleje olej z vejfuku, nekouří(to se mi ale vlastně líbí :D) Všechno až podezřele čistý, když se veme za heft, tak to opravdu jede, nevlní se to, parádně padá do zatáček, prostě zásadní rozdíl od 350 jawy :)

Doplňky na motorce - Voltmetr pro kontrolu dobíjení s přídavnými kontrolkami - domádo výroba
Všichni víme, že regulátory Honda nejsou extra moc spolehlivé a Hornet navíc nemá kontrolku dobíjení, tak vyrobil jsem si malej měřák na dobíjení.
Podsvícenej LCD displej ukazuje napětí na baterce a dvoubarevná LEDka nalevo svítí buď červeně - nedobíjí a nebo zeleně - dobíjí.
Žlutá LEDka uprostřed je ještě nevyužitá, určitě ji v budoucnu na něco využiju :) A červená LED bude zřejmě pro přídavnej alarm, nebo pro nějakou jinou věc :)

Dále jsem ještě namontoval 12V vodotěsnou autozásuvku, padne tam jak ulitá :)

Nové zlaté řídítka, CNC páčky zrcátka s blinkry

Řídící jednotka pro dálkově ovládání podsvícení motorky, vše domádo výroba. Jednotka umožňuje nahrát 32 programů s různými barvy a styly svícení - blikání, pulzování atd...

Zapínání a přepínání módů podsvícení pomocí dálkového ovladače, mám ještě jedno tlačítko volné, využiju ho zřejmě pro dálkově ovládaný klakson :D

Zadní karbonový blatníček

Blikání brzdového světla
Opět domádo vyroběný modul pro blikání brzdového světla. Možnost navolit si z 18ti programů blikání. společně s LED zadním světlem bude brzdovka ještě více výraznější, protože LED bliká hezky ostře a nepohasíná pomalu oproti žárovkám.

Na Horneta jsem šetřil hodně dlouho a ještě jsem si musel půjčit, ale stálo to za to. Snil jsem o něm už dobrý 2 roky. Vlastně už když jsem stavěl třindu, tak sem věděl, že po ní bude Hornet rok 2005 :)

Po koupi jsem musel s ježděním ještě měsíc a půl počkat, protože jsem akorát začal dělat rozšíření na řidičák a komisaři už nechtěli jezdit údajně kvůli zimě, to je určitě jen výmluva, protože mě zima nebyla...

Mezitím jsem Horneta rozebral (jako u všecho mých motorek) a všechno prozkoumal, opravil ulomené - naprasklé držáky podsedlových plastů a zadního světla, vyměnil chladící kapalinu, seřídil spínač brzdového světla, vyměnil mikrospínač v palubce a podobné mini opravy kterými jsem si krátil čas, než bude konečně řidičák.

Pak mi zavolali z autoškoly, že pro mě udělali speciální zkoušky, abych mohl ještě jezdit na podzim. Komisař byl jasnej motorkář, ujeli jsme pár kilometrů a byli jsme zpět, papíry hotový :)

Jak jsem měl papíry v ruce, hned jsem se jel projet. První pocit byl divnej, jinak se na tom sedí, jinak se chová spojka, prostě všechno jinak oproti třindě. Stačilo pár kilometrů a ihned jsem si zvyknul. Zezačátku jsem se bál víc klopit do zatáček, protože jsem byl zvyklej z třindy, která občas v zatáčkách dělá všelijaký kouzla, navíc když je v zatáčce nerovný povrch, nebo třeba zalátovanej asfalt, to je pak boj 350tku ukočírovat...

Další ukrutný rozdíl jsou brzdy. Třinda s bubnovými brzdami spíše nebrzdí, tohle je úplně o něčem jiném, co vám budu povídat...

Při jízdě po dálnici se najednou cítím bezpečněji, pro normální rychlost stačí plyn jen šolíchat a není zapotřebí to hrotit full gas společně s kouřovou clonou zamnou :) Pro předjetí stačí přidat plyn, u třindy se předjíždět nedalo, protože nebylo co přidávat :)

Furt mi nejde do hlavy jak jsem dnešní provoz na vykvedlaný 350tce s bubnovýma brzdama mohl přežít, najezdil jsem s ní spousty tisíc kilometrů, měl jsem hodněkrát už namále, ale vždy to dopadlo v pohodě.

Třindu budu mít už jen na občasný povození, nebo jí asi budu muset prodat, protože jak to vidím, tak na ní dlouho nesednu a bude se na ní chuděrku zbytečně prášit...

JakubJimmy
JakubJimmy napsal 24.04.16 v 16:40 10b.

Jeden z nejhezčích Hornetu

ElFidel
ElFidel napsal 28.10.15 v 20:45 10b.

Je to Stroj

kalin2
kalin2 napsal 21.05.15 v 20:40 10b.

jasnejch 10 b

biaggii
biaggii napsal 25.04.15 v 07:37 10b.

Je pěkná , hodně štěstí !

hruso25
hruso25 napsal 28.11.14 v 21:28