Suzuki GSX 1400 (2003)

Vlastník mrmmrm
Vloženo 14.11.2014
Aktualizováno 14.11.2014

07-2014 -

Ťažká a silná. Krútiaci moment od úplného dna.

První dojmy - Mám rád motorky, ktoré sú "husté" a kompaktné a to táto motorka s časti je. Masívny motor, hrubé teleskopy, objemná nádrž, ... No a to, čo som nezrealizoval s predchádzajúcou XJ 600, sa pokúsim zrealizovať s touto, takže potom by už mala byť kompaktná ako celok :-)

Motorku bych doporučil pro - Pre každého, kto ju fyzicky zvládne ..

2014-07-14

Motorku som kúpil v stave po havárii v čiastočne zreparovanom stave. Na prvý pohľad nebola poškodená markantne (kozmetické veci ako polámané kryty, resp. preliačená nádrž dávam bokom), ale po asi 1500 km som sa definitívne rozhodol, že ju nechám skontrolovať odborníkovi. Tak či tak, ju chcem previesť na vzhľad podľa pohľadu svojho, tak som ju rozobral a rám s motorom aj so zadnou kyvkou išli na rovnaciu stolicu. Predné teleskopy som si dal zrovnať hneď na začiatku. Každá jedna súčasť bola pohnutá, a aj keď to ani u jednej nebolo markantné poškodenie, tak v súčte to ťahalo motorku do ľava. Za zrovnanie a odborný prístup patrí veľká vďaka www.motogn.sk za teleskopy a www.rovnanieramov.sk za všetko ostatné.

Teraz je v stave rozloženom a momentálne riešim zadnú časť rámu, ktorý následne pôjde do novej farby, pretože tak či tak už začala na niektorých miestach poctivá japonská oceľ korodovať

Chcel by som sa pokúsiť aj o nové okuliare teleskopov, na ktoré už mám akú takú ideu a teraz zháňam vhodný materiál (dural 7075-T6) a samozrejme aj CNC, ktoré mi to "vystrúha"

V konečnom dôsledku je hrubá predstava nasledovná:

nord2
nord2 napsal 18.11.14 v 11:43 10b.

Dobrá volba

Tomixs
Tomixs napsal 16.11.14 v 13:40 10b.

krásný stroj.

mrmmrm
mrmmrm napsal 16.11.14 v 10:39

Tuji - do istej miery máš pravdu, ale pohodlie sa nespája so samotnou motorkou. Je to jazdcom, ktorý sa na ňu poskladá. A musím povedať, že aj keď mám len 180cm, tak pri originálnej ergonómi GSX1400 sedím na nej vzpriamene, čo je fajn, ale len do momentu, kým neprejdem po nejakých nerovnostiach a tých je na našich aj Vašich cestách neúrekom. Vtedy mi tie otrasy prechádzajú po celej chrbtici až do hlavy. Spustením riadítok chcem práve docieliť vyosenie chrbtice zo smeru nárazov. Síce budem musieť posilňovať ramená, ale celkovo by to malo byť lepšie Takže preto GSX1400CR

Tuji
Tuji napsal 16.11.14 v 09:24 10b.

Líbí se mi tvoje zapálení, takže 10b. Ale musim se přiznat, že na tý motorce kromě vzhledu je fantastický pohodlí a úpravou kterou chystáš ti zůstane jenom vzhled. Takové úpravy bych udělal na něčem jiném.

464646
464646 napsal 14.11.14 v 16:01

No pokud ti vyjde ta přestavba,tak to bude pěkný kousek.Přeji ti do nové sezony, hodně pohodových km .Tak at se kola kroutí dál.10.b