Harley Davidson XLH Sportster 1200 (1991)

Vlastník sedlas
Vloženo 1.11.2014
Aktualizováno 1.11.2014

Perfektní nenáročný společník s příjemným tahem motoru, skvělým zvukem nízkým posezem a jistým vedením.

První dojmy - Po prvním svezení bylo vybráno,trochu jsem se pral s předkopy ale šlo o to si zvyknout,super tah motoru ,který se tě pokouší stáhnout z motky,jednoduchý motor, který když neuchlastáš tak nemá problém.Jediné co mi trochu vadí, je odpružení, zkrátka se mu líbí na hladkém, rovném asfaltu a díry vykrejvá dost mizerně.

Doplňky na motorce - Pohodlnější sedlo,klín pod motorem,malá kapotáž na světle,KN filtr sání,otevřené výfuky,tlumič řízení, rozšířené př.vidle .

Haryka jsem zkusil, abych měl nějakej protipól Bulíkovi 1125R, je to asi přesně to co jsem chtěl. Motor táhne a na 5 dáš skoro všechno, pořád to svoje papapapá.Když za to vezmeš tak vpohodě předjíždíš a můžeš jet v rámci možností i stíhací jízdu, kde jsou limitem pouze předkopy.
Cesta tak rychle jako s Bulíkem neutíká ale zase se dá vidět víc okolí a ne jenom šmouhy :)
Brzdy taky celkem brzdí ale přeci jenom s tou váhou se musí dost předvídat a brzdit včas, potom stačí i jenom ta přední.
Podvozek není bůhvíjaký komfort, výměna sedla to trochu spravila ale jak jsem už psal, velké díry nic moc.

Ovladatelnost super, i když tam mám užší řidítka, tak se vede skvěle a tlumič řízení zařídí, že jede jako vlak po kolejích, bez vibrací a nepříjemného kmitání.

Spolujezdec musí asi trochu trpět ale proti Bulíkovi to je jízda, jako na obláčku.
Úložný prostor = mizérie, nebýt toho klínu, tak není kam dát ani lékarnička, pod sedlo se nevejde vůbec nic :(

Spotřeba, ať s ním cvičím jak chci, tak se mi ještě přes 5l na sto nedostala.
Jediný větší problém, po uvedení do současného stavu byl, že se mi uklepal mínus u baterky.Jinak servisování díky dobrému přístupu a dostupnosti všech skupin a dílů na E-bay v pohodě.
Motce se líbí asi nejvíc na pěkných (rozumněno hladkých) zatáčkovitých silnicích, není to endúro ani silniční cestovní, takže terén díky nízkému podvozku nebrat a dálnice je taková nudná a většinou rovná :)
Delší přejezdy nejsou problém ( do 250 -300 km) jinak pak bolí pr...
Když jsem stroj koupil, tak to byl téměř původní Haryk z USA

s pokusem o přestavbu v Čechách, takže bez blinkrů, s nehomologovaným světlem, bez př. blatníku, nebrzdící a s nefunkčním brzdovým světlem, všechno jsem si dodělal, jako bonus mám i blinkry-varovačky a technická ,pokud ho nebudou chtít nastartovat je v poho :) už jsem ji i jednou absolvoval :)

cortes
cortes napsal 27.01.15 v 20:56 10b.

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 18:08 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

harly27
harly27 napsal 07.11.14 v 13:19 10b.

KATO666
KATO666 napsal 06.11.14 v 22:55 10b.

SUPER STROJ, JASNÝCH 10 B.

erpik
erpik napsal 06.11.14 v 18:58 10b.

Měl jsem Hugger a rád na něj vzpomínám. Sporty je kámoš a dobře se ovládá.