Honda XL 600V Transalp (1987)

Vlastník novvas
Vloženo 30.10.2014
Aktualizováno 17.2.2017

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 21 záznamů

novvas napsal 11.09.20 v 10:18

Děkuju všem za hezká hodnocení Ještě jsem přidal do garáže další motorku, konkrétně Suzuki DL 650 V-Strom z roku 2007

Brumbaal
Brumbaal napsal 06.09.20 v 19:56 10b.

Je krásnej, tahle barva je jedna z nejhezčích. Ať ti slouží spokojeně dál! Sám jsem si nikdy nemyslel že budu majitelem Transalpa 1990. Skvělej stroj.

kazacher
kazacher napsal 09.10.19 v 14:26 10b.

super a díky za odkaz

novvas napsal 12.05.17 v 14:17

XLV> Díky za hodnocení No, teďka mě akorát zlobí nějak karburátor, budu ho muset seřídit. Stává se, že když jedu rychleji, kolem 120+, hlavně při přidávání plynu, motorka jakoby cukne. Spojka nová, svíčky taky, benzín kvalitní, podtlaková membrána v kohoutu v nová. Motorka má jinak normální výkon i spotřebu, akorát se občas stane výše popsané. Asi bude v karbecu bordel. Bohatost 2 a půl otáčky, klapky šlapou, podtlaky v cajku, tak nevím... Falešnej si to nikde nesaje. Akcelerační membrány nový... No, taky se mi stává, že když dojíždím ke křižovatce a vymáčknu spojku, tak motor zdechne... Jinak normální volnoběh drží. Tak nevím. Jinak je to fajn stroj

XLV
XLV napsal 05.04.17 v 22:08 10b.

Parádní kousek. Na tu bubnovku jsem docela čuměl Měl jsem čest jezdit na 650 (45000 km) a je to perfektní stroj.

novvas napsal 07.01.17 v 10:12

Nestěžuju si Holt je to 30 let starý Mám rád oldschool Nikde mě to nenechalo, v podstatě jen vyměňuju spotřební materiál, nebo to, co podlehlo zubu času a krom chladiče, kterej se musel zavařit, je to v pohodě. Jo, Slávku, s hmotností máš pravdu, nějak jsem čuměl na nějaký stránky a tam bylo to, co jsem psal já, ale správně je fakt těch 207. Děkuju za hodnocení

zmecha
zmecha napsal 30.12.16 v 18:38 10b.

ať slouží dobře a dlouho ..ale máš to nějaký těžký

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 30.12.16 v 09:55 10b.

260kg hmotnost? To jedine s ridicem, jinak ma asi 207kg

novvas napsal 30.12.16 v 01:31

Díkes za hodnocení

spike-cz
spike-cz napsal 24.12.16 v 16:12 10b.

novvas napsal 07.07.16 v 22:52

Dík!

Junior88
Junior88 napsal 08.06.16 v 18:23 10b.

NÁDHERA

novvas napsal 19.11.14 v 17:19

No, řídící jednotka je nová. Regulátor mám už taky novej. Chtělo by to nějak pořešit ten zbytek, teď to nechávám být, asi to udělám po Novém roce. Teďka mi zase zlobí baterka. Jak to přebíjelo, tak se mi vyvařila kyselinka, tak jsem jí dolil, nabil jí a šlo to...Jenže jsem s tim ještě i při přebíjení ujel asi 200km, musel jsem jezdit, nějaký pojížďky (moje blbost) a byl jsem bez auta, regulátor jsem už vyměnil, ale ve finále se mi nakonec stává to, že na studenej start to kolikrát nenastartuje, i když je baterka nabitá. Nebo jo a hned to chcípne...Když to roztlačim, tak chytne a jakmile kousek popojedu, tak už startuje i na baterku... Asi je v háji, jak byla vyvařená do sucha, teď baterka suchá nebyla, když to nestartovalo. No, s tim rokem výroby mi to fakt nesedí, protože to má opravdu vzadu buben, ale podle italského TP je uvedení do provozu leden 1994 a v českym to je taky. Takže pokud to někdo omlazoval, tak už v Itálii. Podle serveru www.rokvyroby.cz a zadání VINu mi to vyhodilo "Modelový rok 1987", což mi nepomohlo, protože to může bejt sice design z roku 87, ale konkrétní rok výroby mojí motorky tam není, nebo aspoň jsem to tak pochopil. Víte co, ve finále mi je ukradený, jak je to starý, ale hlavně, aby to bylo v pořádku, spíš mě štvou ty prachy, o který jsem to díky asi zřejmému omlazení přeplatil. Ty membrány, no, radši, než to někam dávat, kde to bude stát nesmysl, bych byl pro, jestli by nějaký zkušený motorkář, který to má ke mě blízko, mi s tím za nějakou fin. odměnu pomohl, jak s montáží, tak se sehnáním- aspoň se něco přiučím. V Hondě mě strašili, že origo membrány stojej snad 4000Kč jedna, nebo co...Jo a zjistil jsem, k tomu pískání, že vzadu u koncovky mam v tý litě na vejfkuju dirku, takže tam to možná dělá píšťalku, takže to se jen zavaří.

olepole
olepole napsal 06.11.14 v 12:51

Peknej Alpik,mam ho taky a jsem naprosto spokojenej.Membrany jsem menil ted a daj se v nemecku sehnat za 1000,- za kus.Koukam ze jsi z Michle tak to se mozna nekdy potkame,ja tam taky parkuju.Tak hodne stastnejch kilometru.

Potok01
Potok01 napsal 01.11.14 v 20:12

Transalp je prostě pohodová jistota. Na cestování ideál. Měl jsem jej 5 let a byly to krásný roky. Přeju krásné zážitky z cest.

Ivoš83
Ivoš83 napsal 01.11.14 v 19:53

JJ budeš spokojen :) co se týče toho klepání taky mi to dělá u zadního válce a taky netuším co to je .A to hvízdání- mě to dělali koncovky výfuku jak se vypálila ta vata co je v koncovkách za tím děrovaným plechem vevnitř -opraveno vložením slabostěných trubiček do koncovek.

werke
werke napsal 01.11.14 v 17:57

Dobrá volba , budeš spokojenej

mardock
mardock napsal 30.10.14 v 22:02

ta spotřeba 7 L je moc. Mrkni na ty membrány.

magoss
magoss napsal 30.10.14 v 17:55 10b.

Ahoj TA je orpavdu držák ! krom rekulátoru dobíjení a to že někdy se stane že umře CDI jednotka co je pod sedlem myslím že bezporuchovej stroj.
to cuknutí nevím třeba by to nemusel být karbec ale to CDI kdo ví když to přes zimu někde necháš zkouknout určitě neprohloubíš.
jinak TA ještě dělává v zimně že kolem 5 C když zapneš blinkr tak je opožděný o dost je to taky normální jev sem tam to prostříkn kontaktolem a bude vše redy
jinak přeji ať dělá jen radost a tenhle staříček stebou radostně cestuje

jinak tuším že do roku 90 byl vzadu buben pak už byl kotouč tak pozor na to aby jsi neměl na technické s tím potíže!!!

novvas napsal 30.10.14 v 12:30

TA mi zatím stačí Jen zlobí asi karbec, zřejmě membrány, protože v rychlosti 110+ se mi stává, že motorka cukne a pak se hned chytí. Je to ale nepříjemný při předjíždění.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.10.14 v 12:06 10b.

Z Jawy je to skok, ale TA je držák, přeju příjemné kilometry. A s tou dálnicí ? Mám 650 a ani ta mnohdy nestačí...