BMW F 800 ST (2007)

Vlastník elvis78
Vloženo 21.10.2014
Aktualizováno 25.4.2023

Vloženo: 15.05.2022, Uskutečněno: 15.05.2022, Zhlédnuto: 12x

Takže, nejdřive jsem přijal použitý díl z bazaru, z motocyklu který měl najeto.asi 39 tisíc, byla tam vůle, excentr byl made in Germany a měl jiná ložiska. Putoval zpět prodejci. Nakonec jsem z GS fóra od Servisáka, z Libiše, získal pouzity jiný díl , měl však poslechem a citem ložiska klidná ale byla tam vůle! namontoval jsem tedy dovezený použitý díl a protože dárce ani já jsme nevěděli jestli pomůže stažení vůle, která tam byla, centrální maticí kola,jal jsem se to celé nastrojit a přetáhnout větším momentem centrální maticí než píše Dílenská příručka.
Takže samozřejmě ta vůle co tam je nejde stáhnout centrální maticí,.prostě když tam je vůle, můžete utáhnout centrální matici 200 newtonmetry a stejně ta vůle tam bude. A kýve se celé kolo i s kotoučem ve třmenu, prostě není to dobrý.
Můj excentr jsem prolil teflonovym olejem a nechal odstát. Žádné vůle nemá a už ani nevrže.
Takže dneska putoval zpět. Podle dílenské příručky se napínání řemene dělá asi ve dvou nebo třech krocích nicméně jsem si to udělal po svém a řemen jsem nechal napnutý malinko méně než byl předtím a na řemenici ten řemen se pohybuje teď úplně někde jinde spíš uvnitř než vně takže nějaká změna tam je. Pomohlo určitě nové ložisko řemenice a vyčištění tlumení rozety/řemenice a namazání vysokoteplotní vazelínou SKF. Krátký test po městě a vše v pořádku. Bez hluku, bez vůlí.
Darovaný excentr přijde rozebrat. Je stejný jako mám já, made in Ch...ale má jinou osu, slabší materiál.

Piki (61) napsal 18.05.2022 v 20:51

DejvGSR (52) napsal 16.05.2022 v 07:26

Ahoj, teda pěkná story. Tak snad to vypadá na její ukončení a zas spoustu km v sedle. Držím palce.

1 reakce

elvis78
elvis78 17.05.2022 v 20:10

no snad. Zejtra bych to viděl na pozdně odpolední vyvětrání, pokud zvládneme rozumně vybetonovat kus dvorka

• Tak na něj asi došlo

Mám nabitou Aku na cca 13,7 volt...po nastartování 12,7 a postupně pád na 12,4v když zablikám, zabrzdím , po zakvedlani plynem a vystřelení otáček k pěti tisícům jen vylétnutí na 12,7 v. Otázka zní, pokud Aku nabiju, uj

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • informace

Milý deníčku, zítra jedu obhlédnout stroj, do kterého jsem se zamiloval, snad motor bude mít dobrý zvuk, protože jednou jsem slyšel tento enžin vrčet na Ještědu a měl pazvuk navíc. Jedná se o boxera BMW R1200... A taky

Vloženo: 20.09.2023
    Uskutečněno: 20.09.2023
  • Bechyně, ale ne mniška

Bratr mě nalanařil na Bechyni, že prej jezdí malá bobinka, tak jo. Mělo to být cca 154km, mimo hlavní tahy, ha ha ha Takže nejdřív jsem strašně chtěl umejt po asi roce wapkou motorku na myčce(prokoukla tak strašně moc

Vloženo: 19.08.2023
    Uskutečněno: 19.08.2023