BMW F 800 ST (2007)

Vlastník elvis78
Vloženo 21.10.2014
Aktualizováno 25.4.2023

Vloženo: 27.08.2018, Uskutečněno: 26.08.2018, Stav tachometru: 73863 km, Zhlédnuto: 14x

V ten den kdy běží v tv filmy a pořady na téma srpen 68, lidé kladou kytice a zapalují svíčky, tak já slavím běžně narozeniny... to bylo ale v úterý. V pátek jsem to oslavil po svém, zapil nefiltrovanou postřižinskou dvanáctkou točenou na zahradě, zajedl krkovicí z grilu a klobásou s Třebovle ...v sobotu jsem uklízel po akci a odpočíval a včera objevoval naši zem na motorce, sám v klídku.Skoro všude jsem byl poprvé. Jako dárek jsem si už podruhé přál k narozeninám místo dárku věcného volno na výlet. a tak se stalo, v neděli. Dofoukal jsem gumy a protože jsem sledoval počasí, vyrazil jsem v 10:00 ne na červenohorské sedlo ale opačným směrem, České Středohoří, Krušné hory. Myslim že tak je to správně
Trasa Nymburk, Straky, Boží dar, Benátky nad Jizerou-zjistil jsem že není 20°C jak jsem předpokládal a tak mi nebylo úplně teplo Sebou jsem si nic navíc nevzal, ani jídlo , ani pití-to byla jediná vada ma kráse celého výletu. Z Benátek jsem jel za Jizerou doleva na Mělník přes Byšici(Vitana), z Mělníka do Roudnice n.L., Budyně nad Ohří, Libochovice, Hazmburk(Klapý), Třebenice, kolem Košťálu přes Teplou, Vlastislav, Mrsklesy, Medvědice, na okraj k Milešovu a pak zpět a rovně na Lukov, Štěpánov. Tady si dovolím zastavit- za Štěpánovem...otevřely se mi zajímavá panoramata s výhledem přes Chlomek na zříceninu hradu Kostomlaty pod Milešovkou , který působil zajímavě. Vydal jsem se z asfaltu na kamenitou cestu přes nějaký zarostlý haldy abych měl ten výhled. Výhled zajímavý, na Bílinu a zmiňované Kostomlaty, vlevo kopec u Mostu asi Bořeň...jedu dál do Bíliny, do Mostu, na benzině si kupuju svoje jediné jídlo, párek v rohlíku, kafe, vodu. Cigáro.Pokračuju dál a nevím kam bych jel, odbočuju z průtahu a chci fotit Hněvín který je zrovna ozářen sluncem. Když slezu z motorky je sluníčko pryč a tak ho blejskám pod mrakem. Takových "štěstí" jsem měl více
Vracím se na průtah a hledám, kudy by se dalo dostat k nějakýmu dolu, abych viděl konečně nějaký to rypadlo...odbočuju na důl ČSA, hmmm brána→ závora, žádný výhled a tak ze vracím zpět na průtah a mizím na Chomutov, vidím důlní elektrické lokomotivy s naloženejma wapkama a kolesový rypadla přes křoví ale jedu po silnici dost frekventovaný a nedá se nikde zastavit a tak z toho nic moc nemám.
Zamotám se kolem jezera Matylda až do Jirkova a točím se zpět na kruháku v Jirkově a vracím se na Most, odbočuji do Vysoké Pece, Pyšné a končím, nikam to nevede- je tu ale krásně, vlek a sjezdovka také, fotim se dole v sadu s horou a vysílačem-Jedlovou a jedu zase zpět na ten průtah E442 a odbočuji na Litvínov, Horní Jiřetín a dle cedule jedu na státní zámek Jezeří, který zřejmě svítil na dálku pohledem z průtahu E442 přes lom ČSA. Ano je to on. Motorku parkuji na parkovišti a jdu pěšky na zámek. Nechci ale čekat na prohlídku a tak se vidávám lesem po zelené na vyhlídku, o které tuším že tam je. Jdu cestou která je dost do kopce, v motohadrech, s helmou a zrcadlovkou a futrálem na ni. Srdce mi bije jako blázen a mám pocit že mi klekne…..povedlo se mi doškrábat zkratkou na lepší cestu která klesala na onu vyhlídku. Vyhlídka stála za to. Po té lepší cestě se dá dojít na zámek i na parkoviště. Jenom já jsem si dal rasovinu druhou stranou….blbec. Než osedlám bajk, dorazí motorkáři na čoprech, kruizrech. Jeden z nich se mě ptá, jestli se dá jet k zámku, a vlastně dá jenom jsem prostě já blbec zaparkoval jako stádo a šel pěkně po svých.
Vyrážím na Litvínov a uhýbám na luxusní silnici č.271 která mě zavede na Fláje a Český Jiřetín. Nádhera celou cestu. Vracím se zpět na druhou stranu Flájí a mířím na Moldavu, zjistil jsem že jsem jen dojel na uzavřený přechod a podle mapky je Moldava ještě kus vlevo. Nevadí, příště. Ftipné je, že u přechodu je čerpačka místního podnikatele-Herst. Proč zrovna tady a Herst…nechápal jsem, ale to je fuk. Jedu zpět po silnicič.382 na Mikulov,Nové Město, Cínovec. Nádhera.V cínovci na MOL beru za 300 benzin, piju vodu a kouřím. Z cínovce bloudím do německa, do Geisingu a zjištuju že jedu blbě, vracím se do cínovce a jedu už správně příhraniční nádhernou cestou Adolfof, Krásný Les, přejíždím D8 a pokračuji po hřebenech kolem Tiských stěn, Děčínského sněžníku do Děčína, do nějž sjíždím ulicí Drážďanskou. Super cesta!!!
Motám se na druhej břeh nad přístav, fotim se u Kaple a jedu kvapem na Českou Lípu, Doksy,po novém asfaltu na Okna, Žďár, po tmě Katusice, Kováň, Krnsko a Nymburk.
446,9 km namotáno. Byla mi trochu zima. Takže kolem Moldavy už jsem zapínal hefty. Teplota se po celý den motala od 12 do 14°C.
Tudy se musim někdy zase vydat, ale opačným směrem a s tím že vynechám Most…..prostě jen si užít ty nádherný hory s krásnýma a kvalitníma silnicema.

elvis78 (133) napsal 29.08.2018 v 13:05

dík

SlimM (48) napsal 28.08.2018 v 19:20

Tak ses konečně dočkal!

Krušné hory jsou super!

Moc hezký fotky.

elvis78 (133) napsal 28.08.2018 v 16:53

Dík Fando.Asi 5 fotek se nevlezlo.
Ano Jardo takový dárek já si přát každý rok
Pěkná trasa a dlouhá, to je zase na celý den, takže asi příští srpen hmm...prostuduji to.díky moc za tip

KrtekBazi (2) napsal 27.08.2018 v 19:33

Honziku krásně jsi se rozepsal Pěkná projíždka a krasné fotky.Jinak dodatečně vše nej,nej.

Jardas444 (10) napsal 27.08.2018 v 18:32

Hezký dárek sis přál .Jezeří je krásná stavba ale ten pohled dolů je katastrofa .Jinak Krušné hory ti vřele doporučuji.Na ježdění to jsou naše nejhezčí hory.
Jestli ti můžu poradit,tak si projeď tuhle trasu z Hrobu až na Přebuz a věřím,že budeš nadšenej.

• Tak na něj asi došlo

Mám nabitou Aku na cca 13,7 volt...po nastartování 12,7 a postupně pád na 12,4v když zablikám, zabrzdím , po zakvedlani plynem a vystřelení otáček k pěti tisícům jen vylétnutí na 12,7 v. Otázka zní, pokud Aku nabiju, uj

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • informace

Milý deníčku, zítra jedu obhlédnout stroj, do kterého jsem se zamiloval, snad motor bude mít dobrý zvuk, protože jednou jsem slyšel tento enžin vrčet na Ještědu a měl pazvuk navíc. Jedná se o boxera BMW R1200... A taky

Vloženo: 20.09.2023
    Uskutečněno: 20.09.2023
  • Bechyně, ale ne mniška

Bratr mě nalanařil na Bechyni, že prej jezdí malá bobinka, tak jo. Mělo to být cca 154km, mimo hlavní tahy, ha ha ha Takže nejdřív jsem strašně chtěl umejt po asi roce wapkou motorku na myčce(prokoukla tak strašně moc

Vloženo: 19.08.2023
    Uskutečněno: 19.08.2023