renocar_unor

Triumph Bonneville SE (2010)

Vlastník Roker
Vloženo 12.10.2014
Aktualizováno 18.2.2016

Roky jsem snil...a dočkal se

První dojmy - První projetí bylo trochu rozpačité,protože jsem čekal,že bude Bonoš trochu ostřejší. Ale zvuček neorigo výfuků,ten mě dostal hned.

Doplňky na motorce - Letos jsem vyměnil zadní tlumiče za Scramblerovské,abych trochu zvýšil zadek a taky jsem zkusil trochu jiné gumy,než nazouvá výrobce. ..sedí dobře

Jelikož jsem vždycky nějak více tíhnul ke klasickým tvarům motorek,které byly hezké už před padesáti roky a budou i za dalších padesát,tak není divu,že jsem po rocích šetření a fantazirování pořídil Bonnevilla.
Ještě před koupí mi hlodalo v hlavě,jaké to vlastně bude v porovnání se svým stařičkým Zephyrem 750,zvlášť když Triumph taky není žádný technologický špek. Taky jsem měl dilema,jestli radši starší karburátor,nebo novější stříkačku,pač se názory lidí v tomhle často liší.
Pak to přišlo,konečně dobrý inzerát a jel jsem ho omrknout.
Už na první pohled je to celkem malá motorka,takže mi při mých krátkých rukách dobře padla.
První nastartování-super,stříkačka si dávkuje co potřebuje a člověk nemusí laborovat jak pako s páčkou sytiče jako u starých karbců,s kterýma jsem si užil až až,takže už jsem i za vstřik rád. Co se týče zvuku,tak paráda.Na volnoběh normální a po přidání plynu je to celkem rachot.Výfuky nejsou originály a je skrz ně vidět až do ...
Od prvního svezení jsem možná čekal trochu větší nášup zrychlení a tahu,ale ono se to při dalších jízdách nějak rozplynulo a teď už nemám pocit,že by byl Bonoš nějak dýchavičný.Na cestě drží dobře stopu a i přes trubkový rám se s ním dá svižně zajezdit.Zásluhu na tom ale mají i ne zbytečně široké gumy,které dneska výrobci s oblibou cpou pomalu i na mopedy.
Co je trochu mínus,tak absence úložného prostoru pod sedátkem a při plně naložené motorce ve dvou je třeba myslet na včasnější brždění.Ten jeden kotouč vepředu moc nestíhá velký náklad. Přesto jsem spokojený a i když sem tam v republice nějaký další přibyde,tak mě baví ta ojedinělost,že jich není na cestách jako jiných tuctovek .

kuzmič
kuzmič napsal 08.09.19 v 12:37 10b.

Parádní stroj, tahle varianta se mi asi líbí nejvíc...!!!

Kostelník
Kostelník napsal 18.02.16 v 18:06 10b.

Koukám,jsi romantik... Ta fotka, to je svatba nebo rozvod? Čtu to jako "Drahá, opouštím tě, neb mé srdce patří teď cele té Bóně v popředí stojící..." Dobrá volba, taky jsem o ní uvažoval. Ať jezdí

Pája13
Pája13 napsal 12.09.15 v 21:36 10b.

Pěkný. Dobrý zvouček.

Roker
Roker napsal 06.09.15 v 10:41

Nuže chlapci, díky za Vaše kladné komenty

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 05.09.15 v 11:03 10b.

Parádní kousek gratulejšn