Honda GL1200 GoldWing (1984)

Vlastník vladimirch
Vloženo 6.10.2014
Aktualizováno 26.3.2019

Cestovní motorka nejvyšší kategorie.

První dojmy - Do ruky mně teda fakt padla jako ulitá. Brzdy se mně zdály nějak vláčné, zatím nevím, jestli to je vlastost nebo chyba tohoto kusu (než se dají dohromady). Za plexisklem je pohoda, ale prd vidět, protože je za ty roky poškrábané (na minulé motorce jsem se díval těsně nad plexi).

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně se nehodí pro sportovní jízdu. Ovládání řadící kolébky a nožní brzdy vysoko nad podlážkami není moc pohodlné ani rychlé. 2015 - se stupačkami je to lepší :-)

Doplňky na motorce - Někdo namontoval na kufry 76 LED diod s chromovanými vršky.

V době, kdy se začal GW 1200 vyrábět jsem už jsem už 14 let jezdil na Jawách. Teď mám konečně Goldwinga. Je to pěkně těžká bestie - natáhl jsem si lýtkový sval, když jsem ji stavěl na centrální stojan Jede většinou sama, jenom do vlásenek a serpentin se musí pořádně tlačit (některé jiné motorky padají do zatáček skoro samy). Nejvíc mě překvapilo, jak se při puštění řídítek i v dost ostré zatačce prudce vrací do přímého směru.

Na sezonu 2015 jsem udělal několik změn, které se všechny osvědčily. Nové brzdové desky, nerezové písty, gumičky a zadní kotouč - desky jsem dal všechny sintrované a motorka brzdí skvěle. Dal jsem pryč cestovní podlážky řidiče a místo nich namontoval klasické stupačky - ovládání je (mimo dálnici) mnohem pohodlnější a celkově se cítím jistější. Motorka taky snese značně větší náklon, než škrtne stupačka o vozovku. Místo původního plexi jsem dal nové s ventilací - už vidím a ventilace je fajn. Samozřejmostí byly nové svíčky, rozvodové řemeny, filtry...

Během zimní přestávky 2017/2018 jsem vyměnil ložiska v hlavě řízení a v kyvné vidlici. Rozdíl v chování motorky je zásadní. Drží stopu v zatáčkách a jede jak po kolejích. Dřívější vlnění zmizelo, nedochází ani k rozkmitání řídítek, když je pustím v jakékoliv rychlosti.

Napsal jsem několik stránek o řadě Honda Gold Wing do Wikipedie:

Wingfr
Wingfr napsal 20.07.22 v 21:51 10b.

vladimirch
vladimirch napsal 17.03.21 v 12:09

Vloni jsem ji prodal a už mám jenom GL1500

skutrčz175
skutrčz175 napsal 21.12.20 v 16:35 10b.

Tomis69
Tomis69 napsal 06.03.19 v 08:49 10b.

Zlatá krasavice

kobza79
kobza79 napsal 29.12.16 v 20:43 10b.

Ahoj, krásnej kousek. Podle fotek vidím že jsi ji kupoval u Chomutova . Přeji hodně najetých kilometrů.