Yamaha FZ8 N/S (2014)

Vlastník Ivanko
Vloženo 4.10.2014
Aktualizováno 9.7.2019

Maximálně vyvážený stroj pro každodenní použití. Zasportovat se dá taky a cestovat jednou za čas jakbysmet. ?

První dojmy - Padla, úplně okamžitě. Lehce ovladatelna, čitelná jak motoricky tak vším. Brzdy, podvozek, řazení. Vše je tam kde má být a dělá přesně co dělat má.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pro všechny, kteří už aspoň něco najeli a jezdí pro to, že je to děsně baví.

Doplňky na motorce - Zatím jen padáky, klín, laďak od Ixilu carbon a zřejmě dojde na změnu drzaku spz za kratší. Jinak toho tato krasavice víc nepotřebuje.
Trošku změna a je doplněno: LED blinkry Rizoma, elox.kratší páčky, ručky a závažíčka Rizoma, držák SPZ sklopný, širší řidítka i s představci M-style, zrcátka Enzo.

Sice máme teprve prvních pár stovek km v zajizdecim režimu, ale i tak max.spokojenost. Krasně ovladatelna, opravdu vše šlape přesně dle toho jak jsem čekal a lépe. Bohužel v zajížděcím režimu zatím nemohu zkusit co vše dříme pod krásnou širokou nádrží, ale i tak když se začne motor probouzet kolem 6_7tisic dává mi jasně najevo,že až bude čas bude to neskutečná zábava. Jediný mínus oproti předchozí CB1300, je v podstatě žádný prostor pod sedlem, což bohužel není dnes téměř u žádné nové motky. A samozřejmě cestování nebude taky to pravé ořechové, ale určitě výlet pár set km s brasnami po boku , při klidné jízdě bude taky paráda.
Tak máme najeto něco kolem 15ti set km, za 14dní to není špatný. A zatím se mě utvrzuje jen víc má spokojenost a vše výše uvedené. Laďák jí dodal neuvěřitelný kouzlo a to nejen zvukově, kde měla veééélikou slabinu, tak ji přidal i na kráse. Ale ten zvuk je prostě paráda, škoda že při sériové vyrobě na to nebyl brán zřetel, protože ať design tak i zvuk jsou u origo koncovky fakt děsný. Už pomalu končíme zajížděcí režim, takže jí sem tam trošičku naložím a je to fakt paráda. Jak již bylo psáno i jinde tak do 7tisíc nic moc,ale na normální jízdu to stačí,ale pak se dějou věci, lapne druhej dech a jede jak o život. Prostě pecka.
Opět přidám něco málo. Na to jak nám letos na začátek sezony počasí zrovna nepřeje máme nalítáno něco přes čtyři tisíce a pořád platí co jsem psal již v úvodu. Je pravda,že pokud má stíhat většího bráchy FZS1000, tak ji musím víc točit,ale do 200km/h to je uplně na pohodu,pak už jsou rozdílný koně znát. Nicméně kde se dá takto lítat? V ČR vyjma okruhů nikde,takže fakt maximálně splňuje to, co jsem očekával. Úprav proběhlo nakonec trošku víc než jsem plánoval,ale jedná se pouze o kosmetické drobnosti,aby byla aspoň trochu odlišná a netuctová.

Echo01
Echo01 napsal 12.03.21 v 13:03 10b.

Ahoj, můžu se zeptat na tvou výšku? Uvažuju o ní, ale se svými 192cm se trochu bojím, abych se poskládal. Díky.

MarryCat78
MarryCat78 napsal 09.10.14 v 11:01 10b.

Ahoj , tobě taky přeji spoustu pohodových km.