KTM EXC 300 (2006)

Vlastník Machy07
Vloženo 4.10.2014
Aktualizováno 21.3.2018

Po svezení se na 3kilu jsem nemohl odolat a tak jsem prodal 640 a koupil tuhle Kátéemu :)

Gas Gas EC 300: Žádná vhodná v tu dobu

První dojmy - Nejdříve jsem musel moto zajet, jelikož jsem to koupil po částečné generálce motoru (píst,nikasil a pár dalších drobností). po zajetí mě překvapilo jak motorka jede od spoda měl jsem pocit, že to jde od spoda i víc než moje bývalá 640 :)

Doplňky na motorce - Racetech blástry, FMF koncovka, Domaracing koleno, carbon kryt kolene, led zadní světlo, přední světlo model 08+, přední blatník 08+, renthal řidítka,zvýšené klemy řidítek

Co mě vedlo k přesedlání na enduro ?
Po 3 letech ježdění na silnici, jsem chtěl zkusit terén na drapácích, tak jsem si na LC4 koupil drapáky a říkal jsem si že to bude stačit. Párkrát jsem se projel u nás po lesích a bylo to super v terénu mě to bavilo. Potom si koupil táta KTM 300 EXC 2012 aby mohl jezdit se mnou. Když mi to půjčil tak jsem nechápal ten rozdíl jak se to vodilo mezi stromy, ten nástup výkonu, lehkost prostě úplně jiná motorka. Když jsme přijeli domů začal jsem přemýšlet, že dám LC4 zpátky na motárdy odjezdim sezonu a přes zimu přikoupim krosku k motárdu. Ale nakonec jsem zkusil na LC4 na inzerát původně na náhradní díly nakonec jsem jí prodal jako celek celkem pod cennou, ale měl jsem zní ještě spoustu dílů který jsem postupně doprodal :) Hned co si jí kupec odvezl sedl jsem do auta a jel jsem se mrknout na svou nastávající.
Chtěl jsem rok 04 - 07, protože jsem četl že se ještě nešidil materiál částí motoru jako u 08+ a také jsem chtěl něco levnějšího abych si to popř. mohl doopravit.
Na první pohled opadaný enduro vzhledově nic moc ale to k enduru nepatří :)
Pozitivum byla přijatelná cena a udělaný vršek motoru + spojka, nová zadní guma a pár dalších věcí.
Tak jsem jí vzal s tím že jsem musel investovat do pár věcí které vylo nezbytné dodělat.

Po zajetí cca 5mth, jsem mohl začít tahat překvapilo mě jak to jede od spoda a dá se to krásně podtáčet. Protože když se motorka podtáčí je neuvěřitelně hodná :)
Naopak když se to roztočí tak je to celkem mazec :D Za 4 jde na zadní za 5 když se škubne řidítkama taky.
Dá se říct že v lese je full gas v podstatě nevyužitelný zvlášť když je mokro, to prdel lítá sem a tam :D ale je to zábava tolik emocí mi zatím žádná motorka kterou jsem měl nedala :)

Co se týče spotřeby celkem jsem se bál, ale není to tak hrozné 2,5hodinová vyjížďka najeto zhruba 70km offroad a na rezervu jsem přepínal 300m před barákem spotřeba kolem 8l je si myslím že super.

Kit1995
Kit1995 napsal 01.10.15 v 12:51 10b.

Zdar ptáku :D moc pěkně jsi si jí vymazlil mám v plánu jít taky do KTM :) rady by se mi hodily :P

josef125
josef125 napsal 06.04.15 v 18:40 10b.

tim to vsechno zacina ty servisi k tomu patrej pokud se k tomu clovek nejak chova tak bych se toho nebal

Incom3r
Incom3r napsal 21.03.15 v 20:43 10b.

Super stroj kdybych se nebal tak tech servisu tak betu taky..:)

eRiCZEch
eRiCZEch napsal 05.03.15 v 10:51 10b.

čau kámo :D koukal jsem, že jsi mi přispíval k mé dvěpade ve 4t :D a musel jsem se smát :D dohonilo tě to stejně :D. ale koupil sis úplně jinej kalibr :D. to ta moje nejde na zadní nikdy a to z 250 4t endur na kterých jsem jezdil tahá skoro nejvíc :D. Na zadní to hodím hned do trojky, pak už moc nic. Každopádně spotřeba šílená :D. Přeju ale hodně zoraných polí! 10 b

Traxex
Traxex napsal 19.10.14 v 13:05