Kawasaki Z 750S (2005)

Vlastník SCOYCO
Vloženo 28.9.2014
Aktualizováno 28.9.2014

Je to moje první motorka po maxi skútru. Určitě to nebude má poslední motorka. Rád bych zkusil Kawasaki Z800.

První dojmy - Na delší trasy ve dvou to rozhodně není. Sedlo je trochu nepohodlné, ale to asi skoro u všech motorek podobného typu. Po delší trase mne bolí kolena, protožě je musím mít hodně pokrčené. Můj batůžek si na to taky stěžuje. :) Jinak skvěle ovladatelná, pomalejší rozjezd ale v otáčkách je to ďáblík.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající.

Doplňky na motorce - Padáky rámu, upavený výfuk, CNC páčky

Prozatím mám na ní najeto cca 2000 km. V jednom na krátké vzdálenosti si jízdu užívám. Na delší vzdálenosti je to trochu nepohodlné. Soudím dle mého předchůdce Burgmana 650 executive. Motor je v nízkých otáčkách klidný jak beránek. Až v otáčkách nad 6-7 tis. je to hukot a je znát každý zátah plynu. Brzdy se mi zdají být trochu slabší. Ovladatelnost je pro mne coby začátečníka celkem dobrá. Co se týče spolujezdce, tak jízda ve dvou na delší trasy není pžíliš pohodlná. Pokud jedete oba v kombinéze, spolujezdec neustále sjíždí na řidiče. Nohy musí mít příliš pokrčené, takže za pár desítek minut prý bolí kolena. Podobně je to i u řidiče. Úložný prostor zde není žádný. Pouze na nářadí a lékárničku. Spotřeba se pohybuje kolem 6,5l při jízdě cca 140-150 km/h.