Honda CBR 1000RR Fireblade (2005)

Vlastník Merick4
Vloženo 15.9.2014
Aktualizováno 9.6.2016

Tri roky venované naháču ma presvečili že ,,tudy cesta nevede". Začali mi vadiť zásadné veci ktoré robia motorku motorkou a to výkon a podvozok. Vzhľad super, je to imageovka, ale jej jazdné vlastnosti nekorešpondovali s mojimi jazdeckými potrebami.

Kawasaki ZX-10R Ninja: Žiadna v normánom stave a normálnej cene
Suzuki GSX-R 1000: Žiadna v normánom stave a normálnej cene

První dojmy - CBR som kúpil tri dni po tom ako som predal GSX. Dojmy po bezprostrednom presadnutí boli: ono to ide, ono to brzdí, ono to zatáča, ono je to ľahučkééé s podvozkom od pána boha :D Nechápem ako som bez toho mohol žiť.

Motorku bych doporučil pro - Fireblade je podľa mňa najlepší superšport do bežnej premávky za super prachy.

Doplňky na motorce - Vyššie plexi, koncovka Arrow.

Zatiaľ maximálna spokojnosť. Okamžite padla do ruky a je cítiť ten ,,user friendly" charakter. Ergonómia príkladná, pretekanie ani dlhé trate nie sú problém, samozrejme s prihliadnutím ku kategórii stroja. Motor zamatový, žiadne kopance, žiadne trhanie, proste lineárny nástup výkonu. Nemá tendenciu s vami bojovať, ani vás zhodiť, len plniť povely jazdca. Možno aj kôli tomu ju mnohí považujú za motorku bez emócií. Mne to ale vyhovuje, pretože skoro 100% času jazdím v bežnej premávke a tu je CBR prudko použiteľný stroj. Do 6 tistíc je to kľudná motorka, povedal by som že by ju zvládli aj menej skúsení jazdci. Od 7 tisíc sa ale dejú veci nevídané a chce to fakt pevnú ruku, pretože udalosti naberajú rýchly spád. Prevodovka super, rýchlosti cvakajú presne, nič nevyskakuje, radí zamatovo.
CBR je super vyvážená motorka, myslím tým motor/podvozok/brzdy, funguje to dokonale. Podvozok ako po koľajniciach. Rovina, zákruty, drží ako prikovaná. Brzdy pecka, dvomi prstami vyriešim všetky situácie, aj tvrdšie nasadenie v zákrutách. Skvelý je tlmič riadenia, ktorý je cítiť pri ostrej jazde. Občas sa to predné koleso predsalen odlepí od zeme, či už úmyselne, alebo pri prechádzaní horizontov a vtedy to cítiť. Posed je oproti konkurencii zvláštny, nesedíte v motorke, ale na motorke, ako keby na nejakej lavičke. Pohodlím som prekvapený, vydržím aj dlhšie trate (do 400km denne). treba si ale nájsť vhodnú polohu k štýlu jazdy :) Spolujazdec vzadu dosť trpí.
Kapotáž celkom dobre chráni, do 180 vystretý, potom sa už prikrčím. Ja mám ale vyššie plexi, neviem ako to fučí s originálom. Budíky sú strohé a prehľadné. Chýba palivomer, rozsvieti sa len kontrolka rezervy. Spotreba pri jazde do 120kmh do 6 litrov, pohoda. Točenice = vír v nádrži. Tento fároš má výfuk pod sedadlom, čo mu dodáva značný sexepíl (aspoň pre mňa), na druhej strane, pod sedačku sa zmestí peňaženka a kľúče od garáže. Lekárnička ani omylom. Batožinu je ideálne voziť na sedadle spolujazdca, k čomu slúžia háčiky a očká na stupačkách pre sieťku.
Vážnejšie poruchy som zatiaľ nemal. Bývalý majiteľ menil regulátor a stator. Mne začali tiecť guferá na vidle ktoré som vymenil, čo je štandardná vec.

Celkovo som s motorkou nadmieru spokojný. Poskytuje mi presne to čo od nej očakávam :) Mal som už všeliaké motorky, ale jednu vec treba Honde uznať. Premakané detajly a dielenské spracovanie. Je málo motoriek ktoré to majú dotiahnuté, taká Suzuki o tom môže snívať.

Čadil
Čadil napsal 04.07.18 v 15:35 10b.

Míra
Míra napsal 19.09.14 v 16:43

Dobrá volba.
Taky mám Fireblade a na chybějící palivoměr jsem si zvykl.
Při tankování vynuluju denní počítadlo a po 150 - 200 Km jedu k benzínce.
Většinou si nechávám trochu rezervu.Nerad bych tlačil.