Triumph Tiger 1200 (2014)

Vlastník spajazacatecnik
Vloženo 13.9.2014
Aktualizováno 20.8.2016

Motocykl pro každý den. Na cestování ideál.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany) - Už třetí nákup.

KTM 1190 Adventure: Je to sporťák, né cesťák. A topí do zadku jak hrom.
Ducati Multistrada 1200S: Blbost na dvou kolech. Navíc mě furt někde něco překáželo a tlačilo. Za ty prachy by mě musela chytit, ale né srát..

První dojmy - Zase doma...

Motorku bych doporučil pro - No normálně všem.

Doplňky na motorce - Padáky, kufry...

Po dvou letech na osmistovce jsem si říkal, že by to chtělo změnu. Tak jsem začal koukat kolem.. Multistrada by byla stylovka, ale po vydání 750Kč za zkušební jízdu jsem pochopil, že to taloši nepostavili pro mě.
Pak přišlo na řadu KTM se svými kilometry drátků, senzorů a píčovinek. Tady se opakovalo to samé, akorát za 15 stovek. Sporťák, né cesťák.. Navíc nepochopím, proč inženýři nevyřešili to rozpálený sedlo od motoru. To bylo fakt jako nepříjemný. Hlavně, že vymysleli a do katalogu přidali ještě elektricky vyhřívaný!!! Idijoti rakouský..
Na BMW jsem ani nešel. Jeho koncepce je proti mýmu přesvědčení.. Nevím, proč by se měla motorka při přidání nebo ubrání plynu ještě někam natáčet, dyž nemusí.
Prostě dvouvál néé.
Malej Tiger byl ale už chudák prodanej...
Tak se šlo zase do Modřan...

Nejdřív sem se bál, že bude Explorer moc mastodont. Ale nakonec to není tak hrozný. XC verze se mi kvůli těm zmotanejm kolum moc nelíbila. Litý kolečka do konceptu cestování semotamo stejně zapadnou líp. No a bílá barva už k tomu prostě patřila sama.

Každopádně ta motorka jede, brzdí, zatáčí, nežere. Ten kardan je možná trochu slyšet, ale jinak dělá, co má. Říkal jsem si, jaká nuda to zajíždění zase bude. Ona ta motorka ale otáčky skoro nepotřebuje. Do pěti tisíc bohatě stačí. Nad mi to přišlo skoro zbytečný. Uvidím později, možná by to mohla být taky legrace.

Jediný co mě ale fakt jeduje je ten plexi krám. Furt to řeším a jsem kousek od toho, abych to prostě voddělal...

sasos69
sasos69 napsal 23.02.16 v 20:28 10b.

Toto aj ja stále riešim ale ešte som to nedoriešil Ešte mám v hlave Caponord.

bunka20
bunka20 napsal 19.07.15 v 18:18

dokud jsi v záruce, přečti si toto, dá se to přeložit přes google.

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 04.10.14 v 23:04

Tož tě vítám mezi plnokrevmejma tigřicema
Origo plexi je vážně hroznej vopruz, ale dá se vyřešit jiným vyzkoušeným.
Pokud budeš mít zájem můžeš se přidat mezi nás. http://www.triumph-tiger.cz

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 14.09.14 v 10:19 10b.

pěkná

Milan1963
Milan1963 napsal 13.09.14 v 20:30

Nedávno jsem o něm taky uvažoval, ale připadá mi moc mohutný, aspoň tak vypadal v prodejně v Bráníku. Přeju samé příjemné kilometry.