renocar_unor

Yamaha Majesty 250 (2000)

Vlastník Mou_Cha
Vloženo 30.8.2014
Aktualizováno 30.8.2014

Pohodlný oslík na každodenní dojíždění do práce, který zvládně i velkou dálku.

První dojmy - Lehký, oproti 50ccm znatelný nárůst výkonu. Perfektní ovládání.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo potřebuje levně jezdit do práce a občas si dá nějaký výlet.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, nabíječka na telefon, držák navigace.

Můj třetí stroj. Poté co jsem se rozmlsal na BMW K100 jejíž jsem byl tou dobou vlastníkem, 50ccm Keeway Focus na cestu do práce přestal dostačovat. Focuse jsem přenechal tchánovi (Nehorázná čína, ale jezdí bez sebemenších problémů pořád) a v srpnu roku 2013 jsem si pořídil MBK Skyliner 250 (Yamaha YP Majesty 250). Rozhodl jsem se pro něj na základě lokální nabídky. Přímo v mém rodném městě jsem narazil na inzetát ohledně tohoto skůtru.
Skůtr byl ve stavu odpovídajícímu pořizovací ceně. Musel jsem vyměnit variátor, ten byl naprosto zdevastovaný. Něco se v něm ulomilo a rozemlelo vše uvnitř pomalu na prášek (včetně válečků). Výměnu provedl původní majitel. Druhý problém nastal pár týdnů po "rozprášení" variátoru. Skůtr přestal dobíjet. Roztavená izolace na cívce, která tímto šla do zkratu. To byla poměrně složitá oprava, jelikož to byl jeden zapečený škvarek ve zkratu. Naštestí se to povedlo a nemusel jsem kupovat cívku novou.
Koupil jsem nové gumy, destičky, filtry, olej.
Od pořízení skůtru mám najeto již přez 13 000km včetně letošní letní dovolené do Chorvatska. 4000km za 14 dní. Pro absolvování dovolené na skůtru místo BMW, které bylo v garáži rozhodla spotřeba a pohodlí jak pro řidiče, tak pro cestujícího.
Posez řidiče je velmi pohodlný a člověk tak zvládne i celou sestu do Chorvatska na jeden zátah bez jakýchkoliv problémů. Ochrana proti větru je dostačující a ani v dešti to není tak hrozné. Spotřeba se při plně naloženém skůtru krámama na dovolenou a přítelkyní vzadu byla při normální jízdě kolem 90km/h něco málo nad 3l /100km.. Při maximálně vykrouceném zápěstí rychlostí 120km/h si skůtr vzal kolem 4l/100km.. U nezatíženého skůtru je spotřeba o cca půl litru menší u obou údajů. Velký úložný prostor kam se vejdou dvě vyklápěcí přilby a nějaká droboť je více než dostačující. Akorát na helmě, která jde pod sedlo spolujezdce se objevují škrábance od sedla. Celkově jsem s tímto skůtrem naprosto spokojený a mohu ho vřele doporučit. A neudělejte chybu jako já a vyměňte po koupi ihned i řemen. Vytrestalo mě to na dovolené, kde se řemen rozsypal na prášek a zbyla z něj pouze změť provázků. Abych nebyl vytrestán málo, tak řemen s sebou vzal i variátor, kde ulámal plasty na řemenici a ty se dostali pod víčko s válečkama, takže další variátor..

Přiložil jsem fotku, jak se mi v Chorvatsku ve 100km/h na dálnici svlékla zadní guma.. Zaházelo to semnou od kraje ke kraji, ale ustál jsem to..

nicefly
nicefly napsal 12.09.17 v 14:52 10b.

Super článek 👌 úplně jsi mě navnadil ke koupi, taky bych chtěl na ni výlet do chorvatska. Jen otázka jak jsi vyřešil tu gumu tam na místě?

OlafCZ
OlafCZ napsal 29.01.15 v 10:57 10b.

Pěkná recenze, díky.