Yamaha V-MAX (1998)

Vlastník NXram
Vloženo 26.8.2014
Aktualizováno 12.10.2023

Je to prostě to, co jsem léta hledal, prostě V MAX

Honda VF 750C: O proti Maxovi slabší, ale hodně jsem o ní přemýšlel, také V4
Honda VTX 1300: důvod neuveden
Honda VTX 1800: Docela drahé moto na to, že najezdím pár kilometrů za rok a nevím jestli mi to sedne
Suzuki VZR 1800 Intruder: Docela drahé moto na to, že najezdím pár kilometrů za rok a nevím jestli mi to sedne
Yamaha V MAX: V max 1700 už není ta klasika a je pořád dost drahý

První dojmy - Po usednutí za řidítka je cítit ta váha, ale po rozjetí je fuč a motorka je celkem ovladatelná. Je to úplně něco jiného než ostatní motorky na kterých jsem jezdil. A pak to přijde,1200 kubíků V4 a brutální, ale brutální zátah !!!

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho s rozumem ale zároveň Magora, normální odjezd z křižovatky mu nesluší...

Doplňky na motorce - Zatím jiná zrcátka, výfuky Cobra, KN filtr

Vždycky jsem po něm koukal, už někdy v době, kdy jsem sedlal svou první motorku ve dvoutaktu Přečetl jsem si toho o ní hodně, jak je to ¨strašnᨠmotorka, jak se kroutí, nebrzdí, má sílu jako tank atd. Doba došla tak daleko, že jsem už vyzkoušel skoro vše, endura, supersporty, cesťáky, naháče zase endura, zase cesťáky a pak přišel kamarád s tím že si koupil místo MT-01 Harley Davidson Night Rod a že se pojedem projet.
Najednou jsem zjistil, že se toho hodně změnilo, jsem starší, těžší, klidnější a i kamarádi mají jiný styl motorek než já, prostě jsem vše přehodnotil, rozhodl se prodat TDM a vyzkoušet něco jiného. Po tomto ¨prozření¨ jsem byl přesvědčován, že mě vyléčí Harley, ale ten mě prostě nějak nebere, sice je to fakt krásná motorka, ale ne můj šálek kávy. Mám rád USA a jejich styl, já i žena jezdíme v autech z USA, ale ty motorky mě zatím úplně nesedí. Jenže najít něco, co by mě sedělo, nebylo lehké, zatím nejsem připraven obléct se do kůže, nechat si narůst plnovus a koupit klasický Choper. A tu po probdělích nocí se zjevil on V max 1200, je to něco mezi dragstrem, naháčem a choprem, vlastně přesně to, co jsem hledal !
A hlavně mám takovou úchylku mýt vždy něco vyjímečného, jiného, odlišného, divného atd.
Po zhlédnutí inzerátů jsem zjistil, že sehnat Vmaxe nebude zase tak lehké, přestavbu nechci neb si myslím, že pak už to není Vmax a jinak jich tam moc není.
Pak se mi povedlo koupit sice starší a trochu obouchaný model z roku 1998, ale za to za super peníz . A jak mi říká moje drahá žena, ¨tebe to opravování a upravování přece baví ne¨ A tak vzůru do toho !
Zatím mám najeto pár kilometrů ale jsem nadšený, ovládání motorky je trochu jiné, ale zvikám si, prostě já musím přijmout ten fakt, že Max je prostě takový a hotovo. Jsem zvědav až se více poznáme, ten výkon je opravdu nářez, mám model pro kanadu 107KW a 122Nm.
Zatím jsem udělal velký servis od ventilů, přes náplně atd.
Sehnal jinou nádobku na spojku, na Vmaxe nejsou, ale když jsem zapátral, zjistil jsem, že stejné má třeba FJ1200 a už jí mám doma Hořší je, že na mě je spojková páčka docela daleko a nastavitelné se bohužel nedělají. Ale co zabojuju přes zimu a něco se pokusím upravit .
No zvuk s origo výfukama docela dobrý, ale já jsem na výfuky ujetej a tak padla volba na nové Cobry z USA, už vím, proč tam píšou Made in USA, není schváleno pro EU ! To je takovej rachot, že to předčilo i mé zvrácené představy, možná je to už moc, ale co se dá dělat Samozřejmě k tomu i KN filtr, větší trysky, seřídit
Bude na něm ještě spousta práce a investice, ale o to přeci jde ...

Tak jsem nechal dát pancéřové hadičky dopředu i dozadu + ke spojce a vypadá to hned lépe.
Krytky nádobek z Honkongu s logem Vmax, vypadají pěkně .
Menší LED kovové blinkry - jo jo ty servisáka potrápily
Nerez kryt chladiče, pěkný, ale za ty prachy a otvory stejně neapsovali ...
Oprava odřených hliníkových krytů /falešné sání/
Nu a nakonec předražený štítek GIVI
Už se těším na delší projížďku

leopold
leopold napsal 26.03.19 v 19:47 10b.

Paráda a pokud se ti zdají Cobry hlasité, ještě si nezkoušel koncovky od Emga.
To je pak opravdu rachot.
Moc hezká a ikdyž jsem na tom stejně - rád se v tom hrabu, tak ji mám každou zimu rozdělanou a pořád něco kutím.

Kouř
Kouř napsal 11.06.18 v 07:37 10b.

Ahoj, je to pekelnej stroj, doufám, že se na něm někdy svezu. Tomu se fakt říká Velká motorka.

equir
equir napsal 09.04.18 v 20:14 10b.

Nádhera.. . Taky mám rád stroje v origo stavu bez nějakých větších úprav... Jednou bych si ho chtěl taky pořídit..

Marge01
Marge01 napsal 11.07.16 v 15:51 10b.

Včera jsem tihle motorku viděla poprvé naživo a zamilovala jsem se To je přesně to, co nutně potřebuju! Takže tiše závidím a až jí nebudeš chtít tak se ozvi

Viking1
Viking1 napsal 19.05.16 v 21:20 10b.

Jo jo, V Max, legenda. Nádherná