renocar_unor

Derbi Terra 125 Adventure (2013)

Vlastník Weeder
Vloženo 25.8.2014
Aktualizováno 24.7.2017

Vypadá jako dospělá motorka, je lehko ovladatelná a pohodlná. Je to dobrý cestovní enduro.

Yamaha WR 125R: Nelíbili se mi inzeráty, byla moc ojetá nebo bouraná.

První dojmy - Když jsem jí poprvé uviděl, tak mě překvapila její velikost a design, vypadá mnohem líp jak na fotce. Sedl jsem na ní a obdivoval pohodlné sedlo. Zezačátku jsem měl problém motorku točit, byl to pro mě veliký nezvyk a tak mi i párkrát chcípla, když se drží v hodně malých otáčkách, tak začne škubat a pak chcípne. Bylo to jen o zvyku, teď s ní jezdím a je všechno vpohodě.

Motorku bych doporučil pro - Moroka je dělaná pro začátečníky, naučí se na ní základy jízdy a jízdu v provozu. Nebo pro ty, kteří se chtějí podívat dál a hledají pohodlnou motorku.

Doplňky na motorce - Kufr 48litrů. Nabíječku na mobil a držák.

Dlouho jsem vybíral motorku a nevěděl jakou, asi jako první jsem chtěl Yamahu WR125R nad tou jsem hodně uvažoval, ale nenašel jsem inzerát, který by se mi zamlouval. Potom jsem našel recenzi na http://www.motorkari.cz/ o Derbi Terra 125, řekl jsem si, to musí být dobrý stroj, ale jeho dostupnost byla velice malá. Koukal jsem se všude po inzerátech, ale nikde nic. Pak přišel den a já uviděl inzerát, kde byla Derbi Terra 125 Adventure. Myslím si, že jsem měl kliku, protože inzerát tam byl asi půl hodiny, neváhal jsem a zavolal prodejci, ten mi řekl, že mi jí podrží a že tam další den přijedu. Pro motorku jsem si jel až do Bruntálu, což bylo asi 350km od domova.

Jízda na ní je bezproblémová, máte pocit jako byste řídili kolo s motorem, je velice lehká a ovladatelná. Motor odvádí velice dobrou práci a já byl s rychlostí a akcelerací velice spokojen. Brzdy mi přišli dobrý, jen zadní brzda mi přijde slabší a když jedu se spolujezdcem, tak jí musím víc zašlápnout, to přední brzda mí přišla dost dobrá, která zastaví i na místě. Jízda se spolujezdcem není utrpení, furt motorka jede slušně, ale přece jenom je to 125ka na který je znát téměř každý kilo. Má malý úložný prostor pod sedlem, kde vozím autolékárničku a nářadí, víc se mi tam nevejde, ale to nevadí, protože k motorce se dají dokoupit i kufry, já mam kufr o objemu 48litrů.

Ještě přidám video, který jsem natočil s kamarádem, který vlastní Hondu XL125V Varadero, když jsem testoval svojí novou kameru MagiCam S70. Jsou to poslední jízdy před zimou.

speroure
speroure napsal 18.12.15 v 23:13 8b.

Moc pěkná dváca :)

Weeder
Weeder napsal 23.09.14 v 15:11

Dobře, uděláme někdy výlet!

werfewr
werfewr napsal 22.09.14 v 23:16 10b.

tak ať to sviští :) a vemte mě sebou na výlet hoši.

TomBurak12
TomBurak12 napsal 16.09.14 v 18:29 10b.

Weeder
Weeder napsal 16.09.14 v 17:02