Ducati 999 (2005)

Vloženo 21.8.2014
Aktualizováno 12.11.2015

Rakousko-Alpy červenec 2018

Vloženo: 09.07.2018, Uskutečněno: 08.07.2018, Zhlédnuto: 36x

Tak jsme konečně vyjeli, tentokráte na 4 dny do Abtenau v Rakouských Alpách. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno za pěkného počasí, s Fandou jsem se sešel u 4 kamenů a k Milanovi jsme dorazili v půl osmé, abychom naložili zavazadla do auta.
Jeli jsme na pohodu přes Týn nad Vltavou, Krumlov, Rožmberk, Dvořiště, Freistadt a dál už nevím, ale dorazili jsme za deště do Abtenau v podhůří Dachsteinu. Tam už na nás čekala Hanka s maminkou a malou Adélkou, které jely již zmíněným autem a vezly nám věci. Ubytovali jsme se, dali večeři a pivko. Druhý den, jelikož od rána pršelo jsme autem vyrazili na jezero Vorderer Gosausee, kde jsme se trochu prošli a pokochali se krásou tamní přírody. Odpoledne nám to nedalo a navzdory špatnému počasí jsme vyjeli na motorkách na pěknou trasu po okolí, bohužel Alpy vůbec neznám, tak se nebudu rozepisovat o místech a názvech. Oblečeni jme byli v pláštěnkách a po návratu byla večeře a pak jme vyrazili do městečka na pivko. Druhý den bylo nádherně, tak jsme rychle posnídali a vyrazili na cestu. Přejeli jsme průsmyk po Solkpasstrase, další paso bylo Turracher Hohe, pak následovalo Nockalmstrase, kde to bylo SUPER, zatáčky, příroda, vystoupali jsme přes 2000 m, no pohádka.
Dojeli jsme do Spital an der Drau, po krátké přestávce pokračovali přes Obertauern a Radstadt do Bischofshofenu a parádní soutěskou zpět do Abtenau. Najeli jsme asi 400 kiláků a já byl tak vyřízenej, že jsem zalehnul, i když mne kluci lákali do města na pivko.
Následující ráno jsme už balili a po snídani vyrazili na cestu domů. Naštěstí vyšlo počasí, tak jsme se ještě vrátili přes Bischofshofen na Hochkonigstrase, kde jsme se pěkně projeli a pokračovali směr Saalfelden přes St.Ulrich kolem jezera a dále přes Německo do Salzburgu. Tam jsme najeli z časových důvodů na dálnici a až do Freistadtu jeli po ní. Zpět do Čech opět přes Dvořiště, Krumlov, Milevsko, Dobříš až do Prahy. Tam jsem u Milana a Hanky naložil na záda batoh a vyrazil na Liberec. Domů jsem dojel před devátou večer v neděli s celkovým nájezdem 1920 km, ten den cca 720. Byly to skvělé čtyři dny a hlavně díky kamarádům i hodně srandy a zážitků. Doufám, že příští rok pojedeme znovu, fakt to stálo za to!

SlimM (48) napsal 10.07.2018 v 06:56

Rudí ďáblové v akci! Moc hezký.
720 km za den je pro mě sci-fi.

Milanek13 (48) napsal 09.07.2018 v 21:30

Myslim , ze se nam to i pres lehkou neprizen pocasi vydarilo paradne .
Priste bude ITALIE .

StB (26) napsal 09.07.2018 v 19:56

Rakousko je nádherný, vrátil jsem se z Alp v pátek a už se těším na další návštěvu.

KrtekBazi (2) napsal 09.07.2018 v 19:55

Marceli,krásně jsi to napsal a fotky taky super,už se těším na příští rok.

biosák (69) napsal 09.07.2018 v 19:33

pěkný

mar36 (4) napsal 09.07.2018 v 18:53

A všichni tři na pneumatikách MITAS

DejvGSR (52) napsal 09.07.2018 v 18:05

Klucí paráda. Smekám.

• Tak fakt naposledy!

Včera jsem ještě využil hezkého počasí a byl se kousek sklouznout. Fakt to už klouzalo, tak jsem jel opatrně, asi jen 50 kilásků, cestou jsem nabral plnou Vervy 100 na zimu a po příjezdu uložil holku ke spánku. Tak dobr

Vloženo: 06.11.2017
    Uskutečněno: 06.11.2017
  • Letos naposledy?

Ve středu jsem si trochu prodloužil cestu z práce a jelikož bylo hezky, cuknul jsem řidítkama z Liberce směrem na Frýdlant v Č. přes Raspenavu, Hejnice, přeskočil jsem Jizerky přes Smědavu do Desné, kde je silnice naštěs

Vloženo: 19.10.2017
    Uskutečněno: 19.10.2017
  • Asi poslední výjezd :-(

Tak jsem se dnes na poslední chvíli rozhodl, že se projedu, takže Liberec-Boleslav-Mělník-Dubá-Česká Lípa-Nový Bor-Liberec, asi 200 kilometrů. Mezi Mělníkem a Dubou byl v příkopě Hypermotard, ale stál na kolech a jezdec

Vloženo: 15.10.2017
    Uskutečněno: 15.10.2017