Suzuki GS 750 (1980)

Vlastník krokoš
Vloženo 20.8.2014
Aktualizováno 5.8.2017

Pekný veľký a hlavne široký motor, brzdové kotúče ako na moskviči aj taká spotreba.

První dojmy - Rád jazdím na každej motorke, všetko je v pohode, do ruky mi padne každá motorka, neviem, pri prvej jazde je človek či starý, či mladý vyhúkaný a je šťastný ako blcha v kožuchu a až potom kuká, čo vlastne kúpil a pozerá ako mucha puk. ale som spokojný, mohlo to byť horšie.

Túto motorku som si vybral pre jej veľkosť,lebo moderné motorky sú menšie a hlavne majú úzke motory, čo je síce správne, ale mne sa páči keď trčia válce, nemyslím boxer a vidno ich zvrchu a sú širšie ako nádrž. Je dlhá a veľká a má hrubé brzdové kotúče, ktoré žiaľ úboho brzdia, obrovské strmene vpredu, každý váži aspoň 1,5 kg asi, brzdové segmenty za 80 E. Tento motocykel bol prvý štvortaktny štvorvalec od Suzuki, ako som pochopil zo snímkov tlakom sú mazané len vačky a hlava, celý spodok čiže kľuka ojnice je uložený na ihlách a mazaný rozstrekom, ojedinelé a drahé riešenie, opravné kity sú už kĺzne. Po kúpe som zistil , že motorka je samovražedný stroj, zadná vidlica neperovala hore dole, zadné tlmiče naplnené väčším objemom oleju, takže sa nedali stlačiť, ale pohybovala sa vpravo a vľavo podľa pridania plynu, asi 2 cm. Vadné uloženie zadnej kyvnej vidlice rozbité ložiská.
Porucha dobíjania, regler, ale to je skoro u všetkých motoriek, starých či nových Som sklamaný spotrebou paliva, žere to jak žiguli v meste 8 litrov, merané s plnej do plnej, tiež výmena oleja 3,4 litra, lejem do nej repsol 10W-40 syntetyco, bojím sa zmeniť kvôli spojke, po nahriatí trochu hrká, asi riedky olej.

degtare
degtare napsal 04.08.20 v 22:48

Sudiac podla fotky som tu 750-ku kupil pred 3 tyzdnami.

Čadil
Čadil napsal 08.12.18 v 20:15 10b.

Ra58
Ra58 napsal 08.05.16 v 21:53 9b.

Stará škola, paráda

p.epanica
p.epanica napsal 20.09.14 v 00:05 10b.

Parádní stroj ... vlastně všechny.

TwoWheels
TwoWheels napsal 25.08.14 v 13:42

Nádherná mašina Je pěkný, když si dnes někdo pořídí starší mášu. Ty nové stejnak stojej za prd.