BMW R 1150 GS Adventure (2002)

Vlastník kubass21
Vloženo 19.8.2014
Aktualizováno 11.9.2023

Je to stroj na zážitky..prostě BMW

První dojmy - Tak první jízda byla sporná..byl jsem rád že mám velkou motorku ale trošku mě zarazila ta spousta kovových zvuků při každém přeřazení..Ale je to o zvyku..Celkově jsem byl na vážkách jestli ji obratem neprodat.. Naštěstí jsem to neudělal..:-)

Doplňky na motorce - Praktické doplňky jako kryty hlav motoru jsou v terénu nepostradatelné.Dále jsem si udělal radost a zakoupil nové tlumiče od Touratechu (TracTive) . Byla to největší investice ale výsledek za to rozhodně stojí!

Na gs mám najeto cca 6 tis.km tak třeba o spolehlivosti toho moc napsat nemůžu..ale myslím že pověst tohoto modelu je jasná..Motor by měl bez problémů šlapat stovky tisíc kilometrů a když se motorce bude věnovat péče jakou si zaslouží tak by to měla přečkat jako celek bez větších potíží.Trvalo několik set kilometrů než jsem si zvykl na typický projev tyhle motorky a v začátcích jsem uvažoval i o prodeji ale teď můžu s klidem říct ze je to naprosto perfektní stroj.Chování na silnici je na jeho hmotnost naprosto perfektní,projíždění zatáček je radost..chce to brát v potaz váhu hlavně při manipulaci na místě ale je to o zvyku.Na šotolinových cestách je jízda rovněž perfektní.V případě terénu s nerovným povrchem to chce cit při jízdě aby zbytečně netrpělo tlumení.Prujezdnost terénem je veliká a spíš závisí na tom do čeho se pustí řidič..ale po chvilce hledání na internetu se dají najít úžasná videa co gs zvládne.
Cestování je taky velice příjemné,podle mě je optimální cestovní rychlost někde okolo 120-130/h a v tom případě s naloženou motorkou a spolujezdcem se pohybuji spotřebou okolo 5,5l.

Co by jsem motorce vytkl jsou nepříjemné vibrace motoru někde okolo 5tis.otáček. Při delší jízdě v tomto spektru mě z toho brání ruce.Edit:Po důkladném seřízení jsou vibrace téměř neznatelné.?

Jinak nemám co vytknout..mám rád když jedu po silnici a všimnu si nějaké odbočky která vede někam do neznáma a já můžu s klidem odbočit a prozkoumávat kam mě cesta zavede..občas se člověk ocitne na krásné louce nebo třeba v lese a tahá motorku z bláta..tak proto má asi v názvu slovo ADVENTURE.

Tak motorku už mám druhým rokem a jsem stále víc okouzlenej.. Projeli jsme Slovensko,kus Polska,Rakouské Alpy,Italské Alpy a Francouzské a Švýcarské Alpy.spousty šotolin atd..

Motorka mě nikde nenechala a to dostávala občas docela zabrat..Zkrátka úžasnej stroj!

Melizoy
Melizoy napsal 10.11.15 v 22:01

pěknej advíxon. Ale od BMW

...reaguji naoplátku na Tvůj komentář u mojí motorky.
Máš jí pěknou. Stejnou měl kamarád, co jsme spolu jezdili, když jsem míval (5 sezon) 1100GS. Byli jsme s boxery také na Jafferau a dali si obě cesty. Dnes už se na ní dá jet jen od Bardonecchie... Tak ať ti slouží, ahoj Mel

strašidlo
strašidlo napsal 20.05.15 v 22:24

Petr_TA
Petr_TA napsal 13.03.15 v 06:38 10b.

Poctivej kus železa

ZTD
ZTD napsal 13.03.15 v 05:10 10b.

jojo, souhlas s tim popisem dobrodruzna

zetor
zetor napsal 23.08.14 v 11:02 10b.

Pěknej ADVík...taky jsem takovýho měl...