Jawa 50/23 Mustang (1974)

Vlastník Fichtlař20
Vloženo 19.8.2014
Aktualizováno 17.3.2018

Spolehlivý fichtl :) Maká jak hodinky

Jawa 50/21 Pionýr: Vyskytla se dobrá nabídka

První dojmy - Motorku jsem zakoupil od maníka, z vedlejší vesnice cca 3 km od baráku, takže to je také velká výhoda :) Když jsem jel domu byl jsem unešenej jak krásně jede :) Před barákem mi hned spadnul řetěz, ucpala se triska :D :D :D ,ale řetězovku dostal včera novou a maká jak hodinky :)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny věkové kategorie

Doporučuji každýmu si koupit pionýra, jelikož cena jde na horu a za chvilku budete brečet jak je to drahý, pomalinku začíná dostávat ránu veterána, je nádherné se svízt třeba na 650ccm, ale dále je nádherné se svízt na 50cmm, kde se kocháte přírodou. Tato "motorka" vás naučí opravovat, kdežto nová mašina za 300 000 už zas tolik taky ne, Sice je to stará československá výroba, ale uvědomte si, že je to 100x lepší jak nějakej čínskej skůtr maxon atd... Přijedu před školu a kluci se mi smějou, kdo se mi směje? No přece ti kluci co přijeli na čínskejch sráčích a myslej si bůh ví jak nejsou dobrý, když ani řadit neuměj, natož aby si vyčistili svíčku, nebo trisku...

TOĎ MŮJ NÁZOR
---
cca leden 2015 - z motoru tekl olej, takže přetěsnění motoru, vyýměna ložisek a gufer, jinak nic nebylo potřeba
11/2015 Podzim, na motorku je zima a tak jsem se pustil konečně po 2 letech na renovaci :) Začlo to rozebíráním fichtla. Obroušení všech dílů flexou, to byla makačka.. Do nádrže jsem nalil kyselinu citronovou a už mi benzín nechcal jen z jedné dírky, ale asi z dalších 6ti :D :D tak jsem vzal pájku a každou dírku s dědou zacínoval :) a drží to krásně, ani kapička. No a pak jsem si koupil lak :) Známej se mi nabídnul, že mi to stříkne a táta se mi nabídnul, že mi to zaplatí, abych mu prý nic nestříkal v garáži :D tak jsem na to kývnul, lak je hezký, ale bohužel to trvalo dlouho.. skoro 3 měsíce. Šílený! já si mezi tím natřel Základovou barvou a po té i vrchní lesklou černou barvou vidle, rám, stojánek, kříž atd :)
7/2016 ..až v červnu, hned co mi přišli díly po laku jsem hned začal skládat :D řidítka jsem vyměnil za hezčí, kola také, i když by to chtělo s novým chromem :)
Motor jsem vyleštil pomocí zelené leštící pasty, filcového kotouče a vrtačky :)

8/2018 Je čtvrtek večer a mě volá Martin:
Ahoj Filipe,
co říkáš na to, kdyby jsme teda nakonec do toho Chorvatska jeli? Vyrazíme už v neděli?
Trošku jsem musel přemýšlet, ale pak jsem mu volal, že jo že prostě JEDEM!! Měli jsme vyjet už v neděli cca ve 12h a dojet ke kamarádovi do Benešova za Prahu, kde přespíme.. jelikož se den předem trošku pařilo na městké akci, tak se teprve ve 2 hodiny odpoledne ještě svářelo a balilo oblečení. Vyjeli jsme v 18:00 z domova. Po 5km jízdy mi začal padat 3. rychlostní stupeň a až do Prahy jsem jel s tím, že mi každou chvilku vypadla trojka.. Naštěstí měl v Praze Martin skvělej nápad! vylejt převodový olej do kanálu a nalejt tam obyč olej 10W40 .. ono to fungovalo! v tu chvíli byl ze mě ten nejšťastnější člověk! do Benešova jsme dorazili cca ve 2 ráno v noci a byly jsme unavení. Řekli jsme si, že vstaneme v 8 hodin ráno.. ale bohužel se nepovedlo.. vstali jsme v 10 hodin (Pokračování příště)
zda to myslí vážně a zda je to reálné stihnout vyjet už v neděli :D ale jelo se!

SirLabil
SirLabil napsal 05.08.23 v 12:30 10b.

Krásná klasika, moc pěkný mustang, přeji spoustu kilometrů bez poruch.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.05.20 v 22:11

Pěkný !

context
context napsal 05.06.18 v 20:29 10b.

Pěkný mustang přeji spoustu km bez nehod a pohodovou sezonu

Jiricia
Jiricia napsal 09.08.16 v 19:15 8b.

Pat0
Pat0 napsal 19.08.14 v 15:35

Ti co se ti smejou sou akorat banda blbcu... Ja jezdim na babette pres Brno a je to naprosta parada. Je to maly, lehky s nulovou spotrebou a bez znacek. Cinskej skutr oproti tomu je hovno. I na dlouhy vylety, kdy sem jel s cinakem, tak ten se 2x vysral a ja jel bez poruchy.