Honda Tact 50 (1988)

Vlastník Galik
Vloženo 18.8.2014
Aktualizováno 18.8.2014

Červený ďáblík do města či krátké cesty :)

První dojmy - První dojmy už jsou hodně staré... tento skůtr vlastníme doma už dlouho. Vozil jsem se na něm ještě jako malý kluk.

Motorku bych doporučil pro - Do města, na krátké přemísťování.

Doplňky na motorce - Žádné.

Tento stroj kdysi vlastnil děda. Poté ho otec odkoupil a občas na něm někdo jezdil. Skůtr byl často poruchový. Takže chvíli jezdil, poté zase i několik let stál v garáží, pak se namontovalo nakopávač a pak zase nejezdil...

Na jaře se mě ptal kamarád na motorku a já řekl, že mám něco doma, ale že to nestojí za řeč. Říkal ať mu to ukážu... Tak tedy jsme z garáže vytáhli tohoto prcka. Po odkrytování jsme zjišťovali příčiny závady... První byla způsobená výtokem baterie a rozleptání drátů a několika součástek. Když se toto podařilo opravit tak velmi těžce nastartoval... nedržel volnoběh, nic.

Následovala koupě nového karburátoru... po jeho seřízení se motorka stala opět pojízdnou.

Další problém byl v řemenu variátoru. Byl již zteřelý. Koupili jsme nový, ale ten úplně původní typ se asi již nevyrábí. Nový řemen byl širší, převod těžší... při jeho váze měl i při tomto převodu stále sílu, ale do kopce se člověk musel odrážet málem nohama a spojka prokluzovala. Po výměně válečků a pružinek se tento problém vyřešil a skůtr celkem konstantně táhne nahoru. Poslední věcí byla výměna válce a pístu.

Po této výměně ho zajíždím, má STK a jede čím dál lépe. Na akceleraci do 50 km/h trhne i dost strojů stejné kubatury současných ročníků.

díky novému řemenu a převodu se nám podařila zvýšit i maximální rychlost tak o 15 km/h a motor tak neřve.

Trip84
Trip84 napsal 04.04.22 v 11:57 10b.

No krása vlastním také TACK 88

motovision
motovision napsal 09.02.16 v 19:58 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 20.09.14 v 00:14 10b.

Parádní Hondice ...

lubinou
lubinou napsal 25.08.14 v 20:08

Taky fandím doktorům z motorkářské JIPky

Tomino_ZR-7
Tomino_ZR-7 napsal 21.08.14 v 11:17 10b.