Yamaha XV 250 Virago (1989)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 16.8.2014
Aktualizováno 17.5.2015

Přijdu ke kámošovi na firmu a on že tam má v garáži mezi nákladákami motorku.A jestli prej ji nechci no a já hned že jo a tak se ptám co to je a von říká že prej chopr.
Chopry to není můj šálek kávy ale letím s ním do garáže.

První dojmy - Mimochodem kdyby řekl že tam má mustanga letím tam taky:-) .Za kompresorem vedle Avie dvacítky u Forda escorta který leží polorozebraný na boku stála ona.Moje další motorka!!! Přikrytá asi dvaceti prostěradly ale stejně zaprášená.Koukám na to a říkam si ,dobrý a co cena!! No domluvily jsme se k mé spokojenosti nemohl jsem ji tam nechat :-) Příjemné svezení zrovna v turnově slunce svitilo jak na floridě což mělo velký vliv na náladu za řidítky. Tak takhle si asi připadá známy choprista ze seriálu Reno Reins .To mi bliklo hlavou když mi virágo dvěstěpade vykouzlilo usměv na ksichtu v rychlosti 60km mezi poli za turnovem v kratasech a žabkách, byl to pěkný zážitek a mimo to prachy jsem měl sebou :-)

Motorku bych doporučil pro - pro mě na koupání ke přehradě do jablonce a na kafčo do města.Jinak jezdím vstrom. Ovšem muj otec s tím dává vyjíždky kde najedeme třeba 150km,takže každý má jiný pohled.Tátovi se to líbí stále víc a víc..

Doplňky na motorce - Dal jsem na něj luxusní plexi
Krásná zátka nalívacího otvoru oleje

Virágo je taková hodná mila mašina. No velmi dobrá do města mezi auta a krásně ovladatelná vzhledem k své hmotnosti.Výborné ovšem je že se na ní da něco dělat oproti mým dalším motorkám které jsou moc nové navoněné.Krásně si člověk promaže vyčistí lanka a bovdeny spojky a plynu.Leštění chromů mne také zatim baví a prostě vzhledem k roku výroby a ceně si člověk může s motorkou hrát.
Příjemně jsem překvapen ze zvuku origo výfuků,mají zvuk jako pětikylo a zbytečně mne z nich nebolí uši jako to mají jiní chopráci.Převodovka je také vcelku dobře odstupnovaná,jen jsem zvykli na šestku ale klasika je pět.
Posez řidiče příjemný a emotivní na takový stroj pochvala,ovšem spolujezdec to má asi horší někdy se jí zeptam.Budu na tom ale asi jezdit jen sám.Nebo jsem myslel že to budu půjčovat tátovi aby jezdil s námi v gangu

20.8.2014 Dnes dostal chopřík novou přední gumu (Continental) uplně se změnily jízdní vlastnosti,samozřejmě k lepšímu.Plexi funguje krásně nefouká a dobře vypadá,jen ta cena to trošku přehánějí za kus plexiskla

21.8.2014 Mám ted dost času takže jsem nechal vymenit olej a filtr.Dál jsem nechal dát nové přední desky a lanko spojky(to ale jen tak preventivně bylo asi zatuhlé) spojka ted jde jak u nové moto.Samozřejmě také nová brzdová kapalina.

Dnes dostalo Virago nový regulátor . Kvalitní od českého výrobce firmy Velo.
Špičkový výrobek ale ta cena je hrůza 2300.- Už na pohled je ovšem lepší než originál.

Tak jsem Virágo 250 na jaře 2015 prodal a pořídil jsem krásné Virágo 535.

Tea108
Tea108 napsal 05.01.16 v 16:04 10b.

Ahoj, prosímtě, jaký olej bych měl použít. Mám stejný stroj, jako ty. Díky.

jikov
jikov napsal 05.02.15 v 13:44 10b.

Krásný stroj,ať Ti dobře slouží a dělá jen radost.

Boža
Boža napsal 21.08.14 v 17:52 10b.

Pěkné za 10 bodů

babula
babula napsal 20.08.14 v 04:17 10b.

Super.10b

pavsa66
pavsa66 napsal 16.08.14 v 14:00 10b.

Hezká mašinka gratulace