Jawa 250/590 (1966)

Vlastník Thomas
Vloženo 14.8.2014
Aktualizováno 7.7.2015

Je opravdu skvělej zážitek si na tomhle někam vyjet. Pokaždé, když na mě nějakej starej fotřík ukáže palec nahoru, vykouzlí mi to na ksichtu úsměv a vím, že ta práce stála za to.

První dojmy - Není to trhač asfaltu a nebrzdí na fleku, ale o tom svezení na téhle motorce není. Ideální cestovní rychlost je 80km/h i s pavikem. Zapalování ještě origo. Možná v budoucnu pořídím vape.

Doplňky na motorce - výfuky a kolena Hadrávek

V patnácti byla po pincku a stadionu moje první velká mašina Jawka 250/353, se kterou jsem brázdil polňačky a lesy kolem komína. Po patnácti letech jsem zatoužil tenhle stroj zase mít a tak jsem začal pokukovat po něčem s papírama. Loni se kamarádovi podařilo sehnat tuhle sportku i s pavikem zapsanym v TP od prvního majitele, kterej ji měl po záplavách očištěnou a naskládanou v regálech. Bohužel původnímu majiteli garáž navštívili nepřizpůsobiví spoluobčané a někde v kovošrotu skončila část plechařiny včetně !!!zadního blatníku!!!. Pak se ještě vyřádili na zamčenym pavikovi a otevřeli ho jak konzervu sardinek. Když k mému štěstí kamarád zjistil, kolik poctivá renovace stojí času a financí, rozmyslel si to a jawku mi nakonec prodal. Chybějící díly, až na zadní blatník jsem měl doma. Blatník jsem nakonec sehnal taky a za celkem slušnej peníz. Dostat jí do tohodle stavu trvalo zhruba sedm měsíců. Barva byla původně klasická jawácká červená. Takových je ale hromada a proto jsem se rozhodoval mezi signální červenou a královskou modrou, ve kterých se sportky dělaly. Jak je vidět, vyhrála to modrá. Netvrdim to na stopro, ale po spoustě hodin pátrání na netu jsem zjistil, že by se mělo jednat o odstín podle ČSN 4690 a v RALu je nejblíž odstín 5011 ocelová modrá. Ve stejném odstínu jsem nechal nalakovat i pavika.

2015 - letos jsem na ní bez poruchy zdolal Grossglockner.

loguran
loguran napsal 01.01.21 v 15:06 10b.

Sportka v bezvadném stavu.Letos se chystám na její renovaci a chtěl bych jí do této modré barvy.Mám rok výroby 1966 jako vy,ale nějak se mě nedaří najít více informací.Děkuji Marek

Apolo440
Apolo440 napsal 19.11.18 v 12:33 9b.

Pozoruhodné Pokud byste ji chtěl prodat do dobrých rukou, jsem zde.

Čadil
Čadil napsal 06.07.18 v 09:50 10b.

nádherná klasika

CSmachine
CSmachine napsal 17.04.17 v 15:32

Jednoznačne za 10

crazy350
crazy350 napsal 11.06.16 v 19:58 10b.

Fakt moooc pěkná jak na fotkách tak i naživo,takže za mě 10b