Honda PCX 125 (2014)

Vlastník matti
Vloženo 12.8.2014
Aktualizováno 10.5.2015

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Maximální spokojenost!

Honda Forza 125: důvod neuveden

První dojmy - Prostě mnou osvědčená Honda pcx.Nad jinou v této ceně jsem ani nepřemýšlel.Výkon dostačujíčí a super spotřeba.Zatím jsem se pohyboval od 2.0-2.4litrů na 100km.minimum 1.7l po 187km(ale rychlostí do 70km/h)Vše je originál a nechal jsem namontovat originální kufr honda 29litrů.Cena je 3509kč a otvírá se stejným klíčem co je do spínací skřínky.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro majitele řídičáku skupina B nejvíc.

Doplňky na motorce - Držák gps,nějaké ty samolepky,origo kufr honda(bílá perlet),teploměr louis,boční kufry givi,kryt výfuku honda,vyhřívané gripy oxford,vysoké plexi origo honda,reflexní proužky na kola,

Průměrná spotřeba - 2.19737 l/100km

Honda pcx je za cenu 69900kč bezkonkurenční,kvalitní a značkový skútr.Čínu jsem žádnou nechtěl protože je mín kvalitní,má častější servisní intervaly(u maxona 1500km)měnší výkon,vysoká spotřeba,hlučnější vzducháč atd...Ročně najedu cca 7000km a tak se Honda vyplatí!! Pcx nový model je můj čtvrtý skútr a taky čtvrtá honda.Za necelé dva měsíce od 9.8 jsem najel 2200km a zatím bez problému.Předtím jsem měl starší model 2013 a na něm jsem najel 6800km za rok a také bez problémů(až na občasné pískání zadní bubnové brzdy)Oproti staršímu modelu je nový model vybaven lepším sedlem bez bobku a také neklouže,i když by nemuselo být tolik tvrdé.Brzdy a podvozek ok.Tvrdost odpružení je střední.Není tak pohodlný jako suzuki burgman,ale zase pohodlnější než Gilera runner.Úložné prostory jsou dostačující,ale stejně jsem doplnil origo kufrem 29l,protože občas jezdíme ve dvou a pak není kam dát druhá přilba.Zatím jsem byl na prvním servisu u Hondy kde mě vyměnily oleje a udělaly servis.cena 1224kč.Rychlost po rovině cca 105-106km/h a z kopce těsně pres 110km/h kde zasáhne omezovač.Spotřeba se pohybuje podle pc od 2.0-2.4litrů.Rekord byl po rovinatém úseku s rychlostí do 70km/h po ujetí 187km 1.7litrů podle pc a podle dotankování 1.76litrů.Po každém tankování si nuluji pc a ujeté kilometry a měřím spotřebu podle dotankování a také hodnoty porovnávám s palubním počítačem.+zapisuji do google aplikace my cars.Palubní počítač je opravdu presný! Maximální odchylka je 0.1litrů/100km.

OLDPetr68
OLDPetr68 napsal 29.08.20 v 22:19 10b.

Ahoj, prosím odkaz na ty brašny, díky :)

K-tomson
K-tomson napsal 20.02.15 v 10:28 10b.

Pěkné když se jí někdo věnuje jasné

ottobuchler
ottobuchler napsal 25.08.14 v 12:06 10b.

Skoro už kultovní PCX

JoGinger
JoGinger napsal 18.08.14 v 20:34

Skvělý výběr, nedám na ní dopustit