Moto Guzzi NTX 650 (1988)

Vlastník Gulf
Vloženo 10.8.2014
Aktualizováno 11.8.2014

Pochopil jsem, že dobré věci byly už dávno vyrobeny -)

První dojmy - Po ujetí 30 metrů bylo rozhodnuto.

Doplňky na motorce - Originál, jediný majitel v Itálii.

JAK JSEM SE DOSTAL MEZI KOZI.

Protože mě jízda na motocyklu velmi baví, začal jsem přemýšlet v roce 2013, že bych mohl doplnit svoji stáj o cestovatelský kousek.
Protože nemám vzduchem chlazený motor, tak padla volba na motor do V.
V tomto případě bylo jasno - MOTO GUZZI.
Při pročítání fóra jsem narazil na inzeráty firmy První Kozí. Říkal jsem si, co to může být .
Když se objevilo u nich v inzerci lehce jeté Stelvio. Tak jsem neváhal a rozjel se tam. Stelvio je výborná motorka, bohužel majitel si prodej rozmyslel.
Při té příležitosti jsem se seznámil s Honzou Průchou. Kdybych to byl býval věděl, co mě čeká -).
Proběhlo ještě pár návštěv a prohlédl jsem starší motocykly - mám pro ně slabost. Nezapomněl jsem zdatně ochutnat jejich skvělé pivo. Název tou dobou uvařeného piva ,, Ledový vánek ,, , byl v mém případě spíš pořádný uragán. Přitom padlo obligátní, kdyby se něco zajímavýho objevilo, tak dej vědět.
Březen 2014.
Telefon, mám tady Quotu. Po dojetí na mě čekala připravená Quota. Koutkem oka jsem si všiml v rohu něčeho bílomodrého. Nic jedu. Zkušební jízda byla velmi dobrá, ale ne tak dobrá, že by mě chytla za srdce.Velký, dospělý motocykl, ale něco na způsob GS, vstřikování.
Co je to tam ? To je NTX, to by Ti bylo malý. Ale pokud se chceš projet.
Usednutí,nastartování. Po ujetí cca 30 metrů bylo jasno. To je ONA. Od první chvíle jsem měl pocit, že už jsem na ní jel. Vše jde krásně měkce. První zatáčka, druhá a první škrtnutí stupačkou. Karburátory DellOrto odvádějí práci naprosto famózně. Lehkost jízdy, manipulace na místě. Samé jedničky. Pohled do technických údajů a je jasno. Váha 170 kg, nádrž 32 l z toho rezerva 11 l.
Pak mě ovšem čekala daleko náročnější část. Přemluvit Honzu, aby mi NTX prodal.Moto Guzzi není pro každého.
Během týdne několik prosebných telefonátů, že jsem já ten nejvhodnější kandidát ,na nového majitele NTX. Už jsem se vzdával naděje, ale Honza nakonec, i s přihlédnutím k mé odvaze při pití Ledového vánku, nakonec kývnul.

JSEM HRDÝ MAJITEL MOTO GUZZI NTX 650

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 18.02.17 v 18:29 10b.

super

spike-cz
spike-cz napsal 11.08.15 v 08:38 10b.

Taky krásný, pana Centrální Kozu úplně vidím. V Sušici jsou skvělý. Ať slouží.

tomzak
tomzak napsal 19.02.15 v 08:50

Uzasny! Vyborna volba. Tesim se, az se nekde potkame!

_Jerry_
_Jerry_ napsal 30.11.14 v 09:21

Je to parada . Rozumim presne i tem okolnostem koupe... Takovyhle motorky uz nebudou.

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 09.11.14 v 08:45

Klasika nejhrubšího zrna jsi také šťastny muž...