Aprilia RS 125 (2006)

Vlastník daver
Vloženo 1.8.2014
Aktualizováno 12.8.2014

Asi před pár hodinama jsem jí prodal.. takže píšu takové parté.vzpomínku.. Super motorka pro začínající jezdce a 16tileté testosteronem nadržené 'motorkáře' kteří chcou lítat stošedesát.

Yamaha YZF-R125: 4-takt.. Nudná motorka, nepasovala mi, strašně malá
Cagiva Mito 125 EVO: špatně dostupné díly. v pěkném stavu zádná nebyla.

První dojmy - na první pohled byla motorka dost veliká,macatá. Proto mi hned padla.Vypadala jako motorky silnější kubatury a agresivní italský vzhled se mi líbil.

Motorku bych doporučil pro - Začínající motorkáře/motorkářky

Po dlouhém zvažování jestli 4T nebo 2T jsem pár strojů objel a přišel jsem právě na tuhle Aprilku Rs 125 2T.. měl jsem možnost mit Apriliu RS4 125 4T novou ale 2T je 2T.. Sice vyšší náklady na údržbu, ale co požitek z jízdy byl dokonalý a svezení bylo super.

Koupil jsem ji po GO ještě nezajetou..(předtím byla zadřena-předchozí majítel nepoužíval olej... -_- ) .. Po nějaké době šílené spotřeby oleje jsem zjistil, že to žere asi 1L oleje na 300km.. což bylo neúnosné. (byla ještě zavřena na 11Kw).. Po seřízení motorky a následném otevření s novým na zakazku dělaným výfukem (cca 28-30Kw) žrala asi 1L oleje na 1200-1300km) a spotřeba benzínu okolo 5-10 litrů.

Posez je poměrně příjemný, ale i tak po delší trase bolí zápěstí. Nejsme ale z cukru že.. :) . Podvozek je dost tvrdy a na menší nerovnosti je to dost znát co čekat ale.

S motorkou jsem byl spokojeny nyní je již prodaná a doufám že bude sloužit stejně dobře jak mě. Ted už se dívám po nějaké šestce..

Daniel_cz
Daniel_cz napsal 01.08.14 v 17:35

Ten výkon si dost přestřelil, ale pěknej stroj.