Honda FMX 650 (2005)

Vlastník H.H.
Vloženo 26.7.2014
Aktualizováno 11.9.2015

Vloženo: 19.09.2018, Uskutečněno: 19.09.2018, Stav tachometru: 17250 km, Zhlédnuto: 13x

Rozhodl jsem se přidat teploměr oleje, což je u vzduchem chlazenýho motoru bez jakýchkoliv budíků dost praktická věc. Navíc v černý barvě v kombinaci s chromem
vypadá opravdu hezky. Krásně pak vidíte, kdy už můžete motor trochu víc prohnat bez toho, aniž byste mu uškodili (cca 80°C+). Zahřátí na provozní teplotu je většinou otázkou cca 7-10 minut.
Jediný, co si musíte sami dodělat, je nějaká orientační ryska, kde je max/min oleje při měření. Jednoduše porovnat s originální měrkou oleje a poté jemným pilníčkem udělat rysku (není to moc vidět, ale stačí to pro orientaci).
Teploměr je od výrobce T&T Gauge, cena cca 900 Kč. Tenhle doplněk se opravdu vyplatí koupit co nejdříve, měl jsem to udělat už kdysi :) .

• Servis

Nějaký ten kilometr od většího servisu už uběhl, takže nastal čas pár věcí vyměnit. Hlavě se jednalo o gufera přední vidlice, dále pak nové brzdové destičky (původní) + brzdovka, která tam byla opravdu dlouho, a také řet

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.09.2018
    Uskutečněno: 19.09.2018
  • Renovace plastů

Již od koupě jsem měl naprasklý jeden z bočních plastů plus byly díky laděným výfukům trochu nešikovně upraveny plasty v místě, kde jsou výfuky uchyceny. Navíc byly některý plasty docela poškrábané a prostě už to prostě

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.09.2018
    Uskutečněno: 19.09.2018
  • První servis

Po ujetí prvních kilometrů jsem se rozhodl vyměnit raději olej, protože motorka dlouho nejezdila, ale také se blížil interval výměny na 9 tisících km. Olej jsem po přečtení různých názorů vybral Motorex Top Speed 4T a ol

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.06.2017