Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1995)

Vlastník georgeCZ
Vloženo 25.7.2014
Aktualizováno 10.1.2016

Motorka byla takovým přechodem pro cestování z malý Tenerky(tu má teď Tatka).
Cestování se mi zalíbilo a tak jsem chtěl něco s cestovním duchem pro to naše ježdění na cestách necestách.

První dojmy - První co mě uchvátilo byl motor, který z přechodu z jednoválce si krásně přede. Je to prostě paráda, když si jen tak ševelí, ale jede když přidáte. Má dobrý posez, i když na můj vkus trošku víc nahoru stupačky(na malý tenerece to tolik není). Negativum beru váhu, která je je na mojí tělesnou stavbu docela oříšek(72kg, 185cm). Nejsem žádný pořízek a docela s tím musím zápasit to přiznávám. Musím holt začít víc posilovat, jinudy cesta nevede :D .

Motorku bych doporučil pro - Pro pořízky

Doplňky na motorce - Padáky mám od předchozího majitele. Koupil jsem Trip master a držáky kufrů od Heavy duty.
Alu Milanek kufry už mám taky, ale musím ještě na nich něco předělat ohledně upínání na nosič.
Zásuvka na 12V na řidítka

Najeto mám asi tak 1000 km. Jel jsem před 14 dni cestu okolo Šumavy, kdy jsem najel hezkých 400 km. Zjištění byla hlavně negativní ve spotřebě, kde mašina si vzala při klidné jízdě okolo 8l/100. Poté začala celková generálka karbeců, jejich rozebrání a koupení jehel a komínků z japonska.
Před STK jsem dával novou gumu, oleje do motoru a vidlí. Vyčistění a kompletní rozebrání a výměna různých šroubků za imbusy a originály. Samozřejmě výměna brzdové kapaliny, s tím že do předu se musí koupit pancéřovka a do zadu nové desky a kotouč hlavně. Dále jsem doplnil celou povinnou výbavu a dal jiné žárovky, aby to trošku začalo svítit.
Čeká mě generálka kyvné vidlice, kterou dělám jen z preventivních důvodů.
Peru se ještě s malým vlněním, ale možná jsem jen trošku pintlich.
No jak se znám v zimě jí celou rozeberu a udělám pořádný servis motoru a kompletní kontrolu všeho.

Woky
Woky napsal 19.01.16 v 16:17 10b.

bomba , aneb 1o bodů jasnejch

3neczak
3neczak napsal 29.12.15 v 20:20 10b.

spike-cz
spike-cz napsal 20.08.15 v 11:35 10b.

Radus88
Radus88 napsal 17.12.14 v 14:39

Děkuji za komentář Ty ji máš ještě pěkně zachovalou ne nezničenou. Dobrá volba. 10 b.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 21.09.14 v 08:20 10b.

ST je poctivý a ověřený stroj, ať Ti to jezdí