Motorro BM 400 Velas (2014)

Vlastník Properitus
Vloženo 20.7.2014
Aktualizováno 17.10.2020

Vloženo: 15.05.2015, Uskutečněno: 26.11.2014, Stav tachometru: 4756 km, Zhlédnuto: 188x

Výměna diody Getian 25W 1750lm kvůli nízké svítivosti za výkonější power led Cree CXA2520 bílá 4000K 1,25A/2600-2780lm 550mA 115°s nově dokoupeným DC/DC meanwelem LDH 45A 1050mA

Dioda cree je na teplovodivé pastě přitisknuta na hliníkovém chladiči a přimáčknuta parabolou nasazenou do chladiče, byla zakoupena v Tronu v Komíně i s novým DC/DC meanwellem, kvůli výkonnější diodě, která se více zahřívá dokoupen a přilepen chemoprenem na chladič výkonnější větráček 12V 1,96W, který se spíná při zapnutí světla.
Světlo je zapojeno na meanwell, který napájí diodu přes relé, které spíná vodiče natažené přímo od baterie, které napájí meanwell, relé je řízeno původním obvodem, větráček je napájen přes původní obvod pro napájení žárovky.

Veškeré vnitřní plochy projektorového světla jsou napařeny ve vakuu hliníkem (původně byla napařená jen parabola, ale tubus před čočkou a stínítko nikoliv. Zbytek dodělal pan Stodůlka v Novém Městě nad Metují za velmi zajimavou cenu.

Svítivost nebyla špatná, ale rozptyl světla byl jak u mlhovky.

• Posílení chlazení novým chladičem

Vždy jsem si přál motocykl s vodním chlazením a teď když ho mám, tak mně bastard výrobce pokazil radost jeho nedostatečným dymenzováním. Motocykl chápu jako vozidlo převážně pro volný čas a jeho použití je převážně pr

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.04.2018
    Uskutečněno: 30.03.2018
    Tachometr: 19500km
  • Přestavba z karburátoru na vstřikování EFI kit

Začalo to na Aliexpressu, kde jsem mlsně šmejdil po bezmembránových karburátorech a přitom našel přestavbové EFI kity na různé motory a motocykly. Byly sice dost drahé, ale slibovanými parametry a funkcemi velmi lákavé,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.01.2017
    Uskutečněno: 28.12.2016
  • Protažení převodů

Po zkušenostech jsem hned po první jízdě věděl, že tohle zpřevodování budu chtít upravovat, výrobce motorku zpřevodoval, jako kdyby měla tahat sajdcar, nebo plně naložený pav. Chápu to u verze do terénu, ale u čistě siln

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 24.06.2016