Yamaha WR 125X (2009)

Vlastník Nano
Vloženo 16.7.2014
Aktualizováno 16.7.2014

Jedním slovem nádhera na 125 ve 4-taktu je to drak.

Yamaha WR 125R: důvod neuveden
Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - Poprvé co jsem WR-ku uviděl mi spadla brada, hned jsem se zamiloval a to jsem se ji nestačil ani dotknout. Zprvu jsem si říkal, že to všeci s tou výškou sedadla přehánějí, ale hned jsem změnil názor je obr v porovnání s jinými 125-tkami.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší a náročnější jezdce.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk - pouze koncovka, ale chystám se i na svody
Zlaté řídítka s hrazdou
Jiné gripy, žárovka světlometu, gelová baterie
Hlasitější klakson - ten originál je spíše vábička na prasata

Pokud bych měl popsat tento stroj jednou větou - Nádherný svižný stroj pro vyšší začínající jezdce.

Po motorové stránce nemám co dodat, je to prostě bezproblémový motor s adekvátním výkonem.

Po stránce vzhledové sám dávám 10bodů, jediné co bych ocenil by byl trošku jinak tvarovaný přední blatník, zdá se mi moc do špičky, bral bych radši podobný jako mají KTM stroje.

Úložný prostor je na WRce velké mínus, není zde místo ani na lékárničku, osobně jsem ji strčil místo nářadíčka v rámu. Místo kde je baterie a pojistky je opravdu nešikovně umístěno zepředu a vidlic.

Ovladatelnost má tento stroj vynikající i se spolujezdcem není problém, osobně jezdím s kamarádem a stroj nemá problém jak pelášit 100 km/h tak i výborně zabrzdit, osobně se mi sice ještě nepodařilo zaseknout zadní kolo brzdou, ale brzdy chválím.

Poruchy a servis - já se strojem nemám žádný problém, olej měním po 3000 km a filtr po 6000 km. Filtr vzduchový osobně měním podle situace.

Se spotřebou 3,5 l/100km a se silničními koly se stroj hodí do města, ale sem tam nějakou tu polňačku také zvládne. Terén bych na silničních kolech spíše neriskoval.
Dlouhé cesty jsou spíše o tom co jezdec vydží, na prkno místo sedadla se dá zvyknout.

WR je výborný stroj, který mohu doporučit.