Jawa Velorex 562 (1991)

Vlastník MáničkaXX
Vloženo 13.7.2014
Aktualizováno 15.8.2020

Potřál jsem něco k sajdě a u nás k ní patří Jawa 350 , tak jsem si trochu upravil starou pelešinu k obrazu svýmu .
Tak za letošek 2014 najeto 1350 km a doufám , že ještě něco přibyde . Absolutní spokojenost , jen je třeba neseřizovat podle návodů na netu

První dojmy - Před uděláním motoru to byla chcíplotina a hučela jako stíhačka , která nešla k sajdě dát a po GO motoru v Matesmotoservisu , kde sem si naporoučel osmý výbrus jede jako pila . Ono to už bude hodně kubatůrou ke 400 než ke 350 . Než jsem ji spojil se sajdou a projel ji ještě bez ní a s malým kolečkem vepředu , tak letěla 120 a nebyl plný plyn . Teď jede 85 na otáčkoměru je v políčku Ekonomy a je u ní sajda . Tak já jsem spokojený . Montáž Vape bezkontakního zapalování to ještě o dost vylepšilo .

Doplňky na motorce - Tlumič řízení ze Suzuki 1000 , můžu jet i bez držení a nikam to netáhne . Je to také tím , že to seřizoval odborník z Vysokýho Mýta ( Sidecarmont ) . Kdo se trápí , že to někam táhne jedině tam , kašlete na návody na netu je důležitá praxe a kdo na tom bude jezdit .
Tak dodělaný stupínek na nastupování .
Potahy na sedačky , aby to neklouzalo .
Fanfáry na odhánění čehokoli .

Jak jsem psal něco k sajdě a Jawa k ní u nás patří .
Mám na ní najeto 700 km se sajdou za dva měsíce a jsem maximálně spokojený . Když mám dvě malý děti a chci jezdit na motorce a musím je taky někdy hlídat , tak tohle je výborná věc ( do školky a ze školky , za jejich kamarádama , na nákup , k babičce atd ) . Jezdím a hlídám zároveň , děti to baví a mě taky . Není to na závodění , ale na klidnou jízdu . Co se týče ovladatelnosti , tak místo Jawáckého třecího tlumiče jsem tam dal tlumič řízení ze Suzuky 1000 a můžu jet i bez držení ( můžu , ale nedělám to ) . Trochu jsem měl ze začátku problém naučit se jezdit se sajdou doprava , ale po pár desítkách kilometrů to je v pohodě .
Co se týče motorky , tak absolutní spokojenost . Trochu si jen zvyknout na řazení , že se za řadičku musí vzít silou . Pak když sednu na přestavbu retro Calilafa , tak bych řadičku vohnul , páč tam to padá samo . Kdo neni úplný kopyto tak si ne to zvykne . Stejně si musím trochu přišetřit nějaký peníz a namontujem na ni startér , né že by to nechytalo , když tam je to Vape , tak na první šlápnutí , pouze když jsem pako a nedám chcípák kam mám , tak si párkrát šlápnu navíc, než na to přijdu .

Fazerek
Fazerek napsal 15.08.20 v 17:44 10b.

Super,takhle dorazit do školky je fakt styl!

tomcruise77
tomcruise77 napsal 15.08.20 v 07:19 10b.

Jasných 10b. Paráda.

Čadil
Čadil napsal 09.07.18 v 21:30 10b.

DOST DOBRÁ

guf
guf napsal 24.12.17 v 21:57 10b.

moc pěkná side, mám jen dotaz není náhodou v prodeji mám celkem zájem, Nebo neděláš přestavby techto velorexů. dík

Hery22
Hery22 napsal 13.10.17 v 09:03 10b.

paráda, to bych taky potřeboval, abych mohl vzít rodinku na výlet