Honda CB 500X (2013)

Vlastník IDK
Vloženo 12.7.2014
Aktualizováno 4.4.2016

Jako začátečník na velké motorce jsem si nemohl vybrat lepe.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice)

Yamaha MT-07: Se svými 186cm jsem na ni byl už dost vysoký

První dojmy - Ani jsem nečekal, že se skamarádíme hned, ale už při cestě od prodejce jsem se rozplýval.

Doplňky na motorce - Padací rám, Horní kufr

Vybíral jsem stroj, který mi bude sloužit ke každodennímu dojíždění do zaměstnání a sem tam nějaký ten výlet.
Po najetí 1500km mohu říct, že jsem si vybral skvěle. Výborně ovladatelná. Přestože to není trhač asfaltu je stále dostatečně silná na vyblbnutí. Se svojí výškou 186cm nemám problém s pohodlím (což jsem po sednutí na MT-07 nemohl úplně říct). Velmi dobrá ekonomie provozu.

Jako slabší stránku lze říci - Ano, je to rozpočtovka a na některých detailech je to vidět, ale ve výsledku jsou to skutečně jen detaily, které i přesto stále plní svoji funkci.

Update po roce
Mno.. co říct po roce ježdění na Xku. Mám najeto 14 tisíc - projel jsme kus ČR, zvládl dojet do Biogradu v Chorvatsku a zpět i užít si silnice v Alpách.
Asi lze říct, že platí co jsem již napsal. S motorkou nebyly žádné problémy a vše funguje jak má (jediné co jsem musel řešit je problém s padacím rámem SW motech, který momentálně už podruhé reklamuji - prasknutí materiálu).
Co můžu označit za mínus je ten omezený výkon, který v některých situacích prostě schází. Naštěstí to není moc často, například předjíždění či cesta po dálnici (ale to je asi utrpení vždy a lepší je se tomu vyhnout :)).

Vidím to tak, že mi bude ještě tak rok dva sloužit a pak přesedlám. Jen momentálně skutečně nevím na co. Chtěl bych něco v podobném duchu (univerzálnost, ekonomičnost).

Update po dvou letech
Tak se mi po holce jedne bude styskat. Prodal jsem pro roce a 10 mesicich. Najel jsem necelych 25 tisic km, jsme toho neco spolu zazili a projeli. Bylo to super. Diky
Prichazi cas Versys...

GUMAJS