Maxon Ardour (2014)

Vlastník kobra33
Vloženo 11.7.2014
Aktualizováno 11.5.2015

Pěkný skůtr, co jezdí a nestojí moc.

Motorka koupena od AUTO Kelly Plzeň - Prodejce byl ochotný, sehnal mi rychle převozní značku a druhý den jsem mohl frčet. Ovladani mi taky ukazali, vse co jsem se ptal mi odpovedeli a vysvetlili. Zkušební jízdu mi nenabídli, ani nevím, zda to dělají. Jinak OK.

První dojmy - Musím alespoň prvních 300km zajíždět do půl plynu, takže cca do 60km/hod...coz je celkem nuda,ale po meste se to da vydrzet. Libi se mi design. Pristrojovka by mohla byt hezci, digitalni a vic budiku :-) treba jako Yuki nebo jina cina. Odkladaci box pod sedlem je docela velky. Libi se mi LED blinkry a kotouce na obou kolech.

Motorku bych doporučil pro - Pro jizdu po meste...pro ty, co chteji novy skutr s 2 roky zarukou a nechtějí platit 50 tisic a vic kc. :-)

Maxon Ardour 125 jsem si vybral hlavně kvůli ceně a pročteným recenzím. Je to "čína", ale snad vydrží. Na motorkach Kawasaki Ninja 250 a Yamaha R6 jsem neměl čas jezdit, preci jen jsem uz otec od rodiny, proto sly z domu pred 2 roky. Nejake jednostope vozidlo mi chybelo, nechtel jsem investovat moc penez, tak padla volba na Maxona.
Skutr je idealni na jezdeni do prace, ma malou spotrebu a dostatecnou rychlost do mesta. Sikovny je bocni stojan a rekl bych velky 'kufr' pod sedlem. Vejde se tam moje integrálka, ale pri zavirani na ni tlaci sedlo, ale zavrit jde.
Po 500km prumerna spotreba 3.2 litru. Maximalka mezi 85-90 km/hod dle tacho po rovine, zkouseno po ujeti 300km a prvnim servise, k 90km/hod se blizim kdyz malinko "zalehnu" a snizim odpor mych 188cm vysky. Podle GPS promeruje tacho jen o 5 km/hod. Zajizdel jsem prvnich 300km, pak uz plny plyn, kdyz bylo potreba.

1.8.2014 - 800km najetych zkusenosti vic, zatim vse funguje, na zacatku jsem odladil ve spolupraci se zarucnim servisem par drobnosti v prvnich 300km... maximalka stale mezi 85 az 90 km/hod asi podle vetru. Spotreba kolem 3.2 litru. Uz jsme si na sebe zvykli, do mesta bomba pomocnik.

20.8.2014 - 1200km od koupe, s prumernou spotrebou od zacatku 3,3 litru. Dlouhodoba spotreba se zvedla o 0,1 litru, vzhledem k tomu, ze poslednich cca 200 km jezdim hodne mimo mesto a plnej heft, coz se projevilo na spotrebe, ktera je 3.5 litru. Maximalka z kopce 106 km/hod. Jel jsem i 15km po dálnici, kde skutr při zalehnutí dokázal podle tacho držet 90km/hod, ale na dálnici je to sakra málo.

20.9.2014 - najeto 1750km od koupe, skutr mam zhruba neco pres 3 mesice, prumerna spotreba s mym stylem vetsinou pod plnym plynem je 3,5 litru. Motor nema vykonovou rezervu, proto vetsinu casu vyuzivam 100% vykonu. Ale na ucely jizdy do prace 10km a to same zpet to staci. Zatim bez zavad.

2.5.2015 - najeto 2200km, top speed z kopce při zalehnutí 115 km/hod, po rovině pořád cca 85 km/hod.

Na nádrž je dojezd zhruba 150km, nádrž je na 5.5 litru. Já většinou tankuju v rozmezí 130-140km, kdy už se ručička dotýká rezervy a většinou tam je ještě cca 0.5 litru benzinu. Palivoměr ukazuje celkem vtipně, ale po pár tankováních to člověk vychytá. Zhruba 90km ukazuje pořád plnou, pak se drží u 3/4 asi 10km, pak 1/2 dalších zhruba 20km, pak na 1/4 asi 10km a pak klesne na rezervu.

POZOR na pneu - ty origos nejsou vylozene spatne, na suchu bych rekl ze OK, ale na mokru dost klouzou, snazim se za deste nejezdit.

Seeker
Seeker napsal 12.05.21 v 10:27 10b.

Parádní souhrn . Měl bych na tebe dotaz:
Koupil jsem Maxona 2015 s 1500km od jedné holčiny, v pěkném stavu. Ale nevytahnul jsem z něj víc jak 80kmh z miiirneho kopce. Jsem prase, vazim 90kg a měřím 176cm. Je to v pohodě, nebo bych s tím měl něco dělat (mluvím o rychlosti maxona, ne o své váze)? Skutr je svižný do 65kmh, do 75 se rychlost zvedá jakš takš, ale dál už moc ne.

dědaAleš
dědaAleš napsal 01.09.17 v 03:51 7b.

Maxon Ardour 125 - celková spokojenost,spotřeba pod 3,5 l/100km,celkem 7000km,drobné úpravy-odpojení vypínání el.na bočním stojánku,montáž denního svícení,seřízení jehly šoupátka,uvolnění pístků kotoučovek,montáž nosiče na kufr,přidání pořádného měděného drátu na kostru motor-kára-startér.údržba AKU,kontakty + destilovaná voda,výměny olejů a filtru.Jinak vše původní.Rychlost tachometr max 95-100 po rovině.Pro dědka živé a příjemné přibližovadlo.

kobra33
kobra33 napsal 14.08.14 v 07:43

Dekuju, snad bude za ty male penize.

pajapaja
pajapaja napsal 21.07.14 v 14:54

ať slouží dlouho a dobře