Aprilia SportCity 250 (2008)

Vlastník MrVztekloun
Vloženo 10.7.2014
Aktualizováno 6.1.2023

Prima skútr, malý, lehký, spolehlivý, úsporný, tradičně vysoká kvalita od značky Aprilia

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník) - Dobré

Piaggio Beverly 250: větší a těžší, menší zadní kolo, méně se mi líbil

První dojmy - Perfektně padne do ruky, vše funguje jak má. Dobré jízdní vlastnosti. Stabilní v celém rozsahu rychlostí, dobře se klopí a drží v náklonu. Okamžitá reakce vstřikového motoru, dostatečně výkonný i na delší jízdy. Dobře se na něm jezdí i mému psovi...

Motorku bych doporučil pro - Asi téměř pro každého, kdo na to má řidičák.

Doplňky na motorce - Originál Aprilia vyšší plexi Sport, kufr Givi

Optimální skútr do města i na delší vzdálenosti. Pohodlný a dobře šlape i ve dvou nebo ve třech (se psem :-o). Slušně zvládá i naše mizerné silnice. Spotřeba 3-3,5 l/100 km

MrVztekloun
MrVztekloun napsal 05.03.22 v 18:01

Letos už jí bude 14 let, má najeto přes 22 tisíc km, a nevzpomínám si, že by měla nějakou poruchu. Myslím, že i všechny žárovky jsou původní. Jen úchytky původního větrného štítku praskaly, ale stejně jsem kvůli mému pejskovi instaloval vyšší plexi, aby na něj nefoukalo. Původní baterii Yuasa jsem osmý rok dobil, a devátý vyměnil za gelovou. První gelovka byla vadná, nevydržela ani celou sezónu, v reklamaci jsem dostal novou, perfektně funguje stále. Skvělé jízdní vlastnosti jsem po ojetí původních pneumatik ještě vylepšil dvousměsovými pneumatikami Michelin Power Pure SC 2CT.
Před tímhle skútrem jsem skútry střídal většinou po roce, max po dvou letech. Tento jsem dosud neměl důvod vyměnit. Neskutečně dobrý, díky Aprilia!