Suzuki GS 500E (1993)

Vlastník tobias.hanl
Vloženo 7.7.2014
Aktualizováno 18.9.2017

Spokojenost, co víc si přát. Pro mě dostačující motorka s dobrým výkonem a vynikající ovladatelnosti. Cestovaní úplně v pohodě a na blbnutí taktéž :D Opět a jak jinak, japonec vede ! :)

První dojmy - První jízda, pohodlná, dobře ovladatelná, po úpravách motorka jede svižněji než seriovky. Pěkný vzhled, i když je to stará vrána, pořád se dá na ní podívat a říct si, jo ta je pěkná ;) Na cestování idealní a blnutí taktéž. Nevýhoda jsou slabé brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Ženy, drobné postavy nebo pro ty co mají rádi malé motorky s dobrý výkonem :)

Doplňky na motorce - Kufr, padáky, výfuk Tenax

2013 / 2014
Po najeti krásných 2000 km a bez jakýkoliv problému, jsem opět a stále spokojený. Japonec nezklamal a i po delších štrekách zadnice nebolí. Spolujezdec se cítí pohodlně, nic ho nebolí, netlačí a to je original podsedlovka. Velmi dobře ovladatelná, výhoda pro ženy, je to opravdu lehké jak řízení jízdního kola. :) Motor spolehlivý bez jakýkoliv problémů a jednoduchý na údržbu. Brzdy jsou trochu slabé, jeden kotouč ve předu je nevýhoda ale zase oproti váze motorky, se není čemu divit. Můžu tak trochu říci že motorka je na svůj výkon idealní, cestovní typ ale ovšem umí i překvapit. Po zatáhnutí plynu se probudí menší čertík který umí zatopit pod kotlem a dokáže svištět i těch 190 (po úpravách). Laděný výfuk Tenax, úprava karburátorů, sportovní filtr KN. Se spotřebou se dá úplně v pohodě vejít do 5,5litru na 100km a to při svižné jízdě. Optimalně jezdím tak za 4,5 litru na 100km.
Po ujetí par kilometrů jsem se rozhodl dokoupit kufr, přeci jenom na cestovačku je třeba nějaké věci uložit a na zádech to vozit, není zrovna to ořechové. Takže dokoupen 60l kufr, ideální na dvě helmy a pár drobností. Časem pak dokoupení dalších kufru nebo brašen na bok motorky.
Nejsem zrovna moc výřečný člověk, takže jsem to shrnul na rychlo a stručně. :)
Časem pak zase něco dopíšu.
Co se chystám udělat na motce : výměna blinku a zadního světla za LED, podsvícení motorky, výměna předního světlometu, nástřik rámu a nový lak, nové budíky (nejlepe digital), dopilovat kosmetické vady.

Shrnutí za rok 2013 / 2014
Výlety: Solaň, Jeseníky, Beskydy, Hukvaldy, Červenohorské Sedlo, Karlová Studánka, Luhačovice, přehrada Bystřička, Hrad Šternberk, Motobar U Hanky a jizdy kolem "Komina"
Vyjížďky převážně s klubem Moto Havrani Havířov o.s.

Luhačovice
Luhačovice jsou město v okrese Zlín ve Zlínském kraji, 16 km jihovýchodně od Zlína na říčce Šťávnice.V Luhačovicích jsou čtvrté největší lázně v Česku a největší na Moravě. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou. Lázně vděčí za svůj věhlas především minerálním pramenům. V Luhačovicích vyvěrá 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem Luhačovských lázní je pramen Vincentka.

Karlova Studánka
Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Má 226 obyvatel, její katastrální území má rozlohu 46 ha, a se svou nadmořskou výškou 800 m n. m. je nejvýše položenou obcí bruntálského okresu. Jen kousek odsud leží nejvyšší vrchol Jeseníků - Praděd. Rozlohou je druhou nejmenší obcí v České republice.

Davidův Mlýn
Areál Davidův mlýn se nachází v malebném údolí řeky Moravice 25 km od Opavy v krajině příjemné pro oko i pro pobyt, v přírodě, která potěší každého vnímavého návštěvníka.

Doprovod Svatby

Zakončení sezony s motogaráží.cz
Účast moterek cca 300

Čekám na další rok a doufám že už konečně i na slovensko pokukat. :)

2015
Začátek nového roku a pustil jsem se do realizaci nového laku a rámu + nějaké doplňky jako nové gripy, závažička, nový vzduchový filtr,výměna oleje a nové pneu. Takže na jaře mohu vyjet s novu mašinou GS 500.
Za předchozí rok jsem najezdil nějakých 4000 km, žádná nehoda ani porucha nebyla. Doufám že i v roce 2015 to bude stejné nebo ještě lepší jak v počtu nalítaných km tak také i s možnosti udělat ze staré vrány zase mladici. Vše časem a postupně. Nic uspěchat. ;)

tobias.hanl
tobias.hanl napsal 19.03.15 v 16:16

Diky

-Jandys-
-Jandys- napsal 18.03.15 v 21:14 10b.

Z toho co jsem si u tebe přečetl jsem usoudil že tě GS fakt baví Já tu samou koupil manželce a baví i mě Tak jen si plň plány a sny,to ostatní už máš